Darmowe wakacje od Unii Europejskiej! Nawet 2 tygodnie w Grecji i innych krajach za darmo!

Ewelina
Dofinansowania
24.06.2024 10:04
Darmowe wakacje od Unii Europejskiej! Nawet 2 tygodnie w Grecji i innych krajach za darmo!

Unia Europejska ponownie zaskakuje swoją ofertą dla młodzieży, dając możliwość wyjazdów wakacyjnych do najpiękniejszych zakątków Europy. Program SALTO Youth to propozycja, dzięki której młodzi Polacy mogą spędzić nawet 2 tygodnie w Grecji i wielu innych krajach – całkowicie za darmo! Dowiedz się, kto może skorzystać z tej wyjątkowej okazji i na jakich zasadach.

Kto może skorzystać z programu SALTO Youth?

Program SALTO Youth jest skierowany do młodzieży w wieku od 13 do 30 lat. Jest to inicjatywa dla osób, które są aktywne w swoich społecznościach, uczestniczą w działaniach organizacji młodzieżowych lub po prostu pragną rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty. Uczestnicy nie muszą mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia w międzynarodowych projektach, wystarczy chęć do nauki, współpracy i otwartość na nowe doświadczenia.

Zasady uczestnictwa w programie

Aby wziąć udział w programie i skorzystać z dofinansowania, należy przejść kilka prostych kroków:

 1. Znalezienie odpowiedniego projektu: Informacje o dostępnych projektach można znaleźć na stronie internetowej SALTO Youth. Publikowane są tam regularnie oferty, które obejmują różne terminy, miejsca i tematyki.

 2. Zgłoszenie uczestnictwa: Proces aplikacji zazwyczaj obejmuje wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który zawiera pytania dotyczące motywacji, oczekiwań oraz doświadczeń kandydata. Często wymagany jest również list motywacyjny lub rekomendacja.

 3. Wybór uczestników: Organizatorzy projektów dokonują selekcji na podstawie przesłanych zgłoszeń. Kryteria wyboru mogą obejmować motywację, doświadczenie oraz potencjał kandydata do wniesienia wartości do projektu.

 4. Przygotowanie do wyjazdu: Po zaakceptowaniu zgłoszenia, uczestnicy są zobowiązani do udziału w przygotowaniach, które mogą obejmować spotkania informacyjne, szkolenia oraz konsultacje z koordynatorami projektów.

Co obejmuje dofinansowanie?

Dofinansowanie z programu SALTO Youth pokrywa koszty związane z podróżą, zakwaterowaniem, wyżywieniem oraz udziałem w zajęciach projektowych. Uczestnicy mają również zapewnione ubezpieczenie na czas wyjazdu, a w niektórych przypadkach mogą otrzymać dodatkowe kieszonkowe na wydatki osobiste.

Korzyści z udziału w programie

Uczestnictwo w programie SALTO Youth to nie tylko szansa na darmowe wakacje w malowniczych miejscach Europy, ale także doskonała okazja do rozwoju osobistego i zawodowego. Uczestnicy programu mogą:

 • Poznać nowe kultury i nawiązać międzynarodowe przyjaźnie.
 • Rozwinąć umiejętności językowe.
 • Zdobyć cenne doświadczenia, które mogą być przydatne na rynku pracy.
 • Wzmocnić poczucie własnej wartości i samodzielności.

Podsumowanie

Program SALTO Youth to wyjątkowa propozycja dla młodzieży, która pragnie spędzić wakacje w sposób aktywny i rozwijający. Dofinansowania umożliwiają udział w interesujących projektach, które mogą mieć pozytywny wpływ na przyszłość uczestników. Nie przegap tej niepowtarzalnej szansy na darmowe wakacje w Grecji i wielu innych krajach!

Źródło inspiracji: 

https://vm.tiktok.com/ZGegcQoVg/

Kluczowe Punkty
 • Unia Europejska oferuje młodzieży program SALTO Youth.
 • Program skierowany jest do osób w wieku 13-30 lat.
 • Uczestnictwo jest darmowe i obejmuje różne kraje Europy.
 • Proces aplikacji obejmuje znalezienie projektu, zgłoszenie, selekcję i przygotowanie.
 • Dofinansowanie pokrywa koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia i zajęć.
 • Program umożliwia rozwój osobisty i zawodowy oraz nawiązywanie międzynarodowych znajomości.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną