Nie żyje „najstarsza matka w Polsce”. Barbara Sienkiewicz i jej kontrowersyjna historia

Ewelina
Newsy
08.06.2024 8:23
Nie żyje „najstarsza matka w Polsce”. Barbara Sienkiewicz i jej kontrowersyjna historia

Barbara Sienkiewicz, kobieta, która zasłynęła jako najstarsza matka w Polsce, zmarła w wieku 69 lat. Ta niezwykła historia przyciągnęła zarówno podziw, jak i krytykę. Sienkiewicz urodziła bliźnięta w wieku 59 lat, co wywołało ogromne zainteresowanie mediów oraz burzliwe dyskusje w społeczeństwie.

Kontrowersje i Krytyka

Decyzja Sienkiewicz o późnym macierzyństwie spotkała się z falą krytyki. Internauci zarzucali jej egoizm, argumentując, że może nie dożyć dorosłości swoich dzieci. Niestety, ich obawy okazały się słuszne, gdy Sienkiewicz zmarła, pozostawiając dziesięcioletnie bliźnięta.

Nagła Śmierć i Jej Okoliczności

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca 2024 roku. Informację o jej śmierci jako pierwszy podał "Super Express". Według relacji, zmarła w swoim domu na Starym Mokotowie. Na miejscu pojawiła się policja i karetka, które potwierdziły zgon. Oficjalne źródła, w tym podkomisarz Ewa Kołdys, potwierdziły, że zgon nie miał charakteru kryminalnego.

Życie Osobiste i Wychowanie Dzieci

Sienkiewicz była znana z tajemniczości dotyczącej ojca swoich dzieci. Zdecydowała się wychowywać je sama, nigdy nie ujawniając jego tożsamości. W wywiadach mówiła, że dzieci są świadome, iż miały ojca, ale ten nie uczestniczy w ich życiu z powodów, które pozostają nieujawnione.

Przyszłość Bliźniąt

Po śmierci Sienkiewicz, los dzieci został przekazany do placówki interwencyjno-wychowawczej. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do komunii świętej, uczęszczają do szkoły aktorskiej i baletowej, co było marzeniem ich matki.

Trudności Finansowe

Sienkiewicz zmagała się również z problemami finansowymi. W pewnym momencie prosiła o wsparcie ówczesną premier Ewę Kopacz. Wanda Nowicka, w rozmowie z mediami, wyraziła rozczarowanie brakiem pomocy ze strony rządu. Sienkiewicz, pobierając emeryturę, nie miała prawa do zasiłku macierzyńskiego, co utrudniało jej sytuację życiową.

Dziedzictwo Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz była również aktorką epizodyczną, znaną z ról w serialach takich jak "Klan" czy "Przyjaciółki". Była związana z Teatrem Lalka w Warszawie, co przyczyniło się do jej pasji do sceny, którą przekazywała swoim dzieciom.

Zakończenie

Historia Barbary Sienkiewicz, najstarszej matki w Polsce, pozostaje symbolem kontrowersji i wyzwań związanych z późnym macierzyństwem. Jej życie i śmierć wywołały wiele emocji i dyskusji, pozostawiając po sobie pytania o los jej dzieci oraz o społeczne wsparcie dla samotnych matek w podobnej sytuacji.

Kluczowe Punkty
  • Barbara Sienkiewicz, najstarsza matka w Polsce, zmarła w wieku 69 lat.
  • Urodziła bliźnięta w wieku 59 lat, co wywołało kontrowersje i zainteresowanie mediów.
  • Decyzja o późnym macierzyństwie spotkała się z krytyką, zarzucano jej egoizm.
  • Sienkiewicz zmarła 7 czerwca 2024 roku w swoim domu na Starym Mokotowie.
  • Policja potwierdziła, że zgon nie miał charakteru kryminalnego.
  • Zdecydowała się wychowywać dzieci sama, nigdy nie ujawniając tożsamości ojca.
  • Po jej śmierci, dzieci trafiły do placówki interwencyjno-wychowawczej.
  • Miała trudności finansowe i prosiła o wsparcie premier Ewę Kopacz.
  • Była aktorką epizodyczną, związaną z Teatrem Lalka w Warszawie.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną