Czy 1 i 3 maja sklepy będą otwarte? Gdzie zrobić zakupy w podczas majówki 2024?

Agnieszka
Newsy
23.04.2024 10:52
Czy 1 i 3 maja sklepy będą otwarte? Gdzie zrobić zakupy w podczas majówki 2024?

Już 1 maja (środa) obchodzić będziemy Święto Pracy. Zaraz potem, 3 maja (piątek), ma miejsce Święto Narodowe Trzeciego Maja. Są to dni ustawowo wolne od pracy. Jak więc będą otwarte sklepy?

Gdzie zrobimy zakupy w majówkę?

Majówka 2024 zapowiada się naprawdę pozytywnie. Po pierwsze, święta wypadają w środku tygodnia, co w połączeniu z weekendem daje nam sporo dni wolnych od pracy. Po drugie, w nadchodzący weekend majowy pogoda w końcu ma się poprawić, co po obecnych przymrozkach jest doskonałą wiadomością.

Planując majówkę powinniśmy jednak wziąć pod uwagę fakt, że skoro to święta ustawowo wolne od pracy, to problemem może okazać się zrobienie większych zakupów. Te warto zrobić jeszcze przed majówką.

Warto pamiętać, że zakaz handlu będzie obowiązywał 1, 3 i 5 (niedziela) maja.

Sklepy, które z pewnością będą wtedy zamknięte to sklepy w galeriach handlowych oraz supermarkety. 

A co jeśli nam czegoś zabraknie już w trakcie świąt? Wtedy na mniejsze lub większe zakupy też jest szansa. 

Warto popatrzeć na ogłoszenia swoich lokalnych punktów Intermarche. Przykładowo, w Głuchołazach supermarket ten ma status czytelni, a więc może być otwarty w niedzielę. To, czy zostanie otworzony w święta, zależy do decyzji właścicieli.

Oprócz tego, jak zwykle otwarte będą sklepy przy stacjach benzynowych, niektóre Żabki i niektóre sklepiki osiedlowe, za ladą których stanie właściciel. 

Dłuższe godziny otwarcia przed majówką

Dla osób, które w majówkę nie chcą zaprzątać sobie głowy koniecznością zakupów niezbędnych produktów, jest dobra wiadomość. Biedronka (większość sklepów) będzie w dniach 22-27 kwietnia pracowała co najmniej do godziny 23.30. 

Nie wiadomo, czy inne supermarkety pójdą w ślad Biedronki. 

2 i 4 maja sklepy będą otwarte

Warto też pamiętać, że czwartek 2 maja i sobota 4 maja nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy i nie obowiązuje wtedy zakaz handlu. W te dni zrobimy więc zakupy zarówno w galeriach handlowych, jak i we wszystkich supermarketach. 

Kluczowe Punkty
  • Święto Pracy i Święto Narodowe Trzeciego Maja to dni ustawowo wolne od pracy, co wpływa na ograniczenia w handlu.
  • Sklepy w galeriach handlowych oraz supermarkety będą zamknięte 1, 3 i 5 maja.
  • Przed majówką sklepy, takie jak Biedronka, będą miały wydłużone godziny pracy, co umożliwia zrobienie większych zakupów.
  • W dniach 2 i 4 maja zakupów będzie można dokonać bez ograniczeń.
  • Lokalne sklepy jak Intermarche czy stacje benzynowe mogą być otwarte w dni świąteczne zależnie od decyzji właścicieli.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną