Szok w klinice weterynaryjnej: Nie takiego "pacjenta" się spodziewali!

Newsy
27.03.2024 22:01
Szok w klinice weterynaryjnej: Nie takiego "pacjenta" się spodziewali!

Niezwykła historia ratunkowa rozegrała się na chodnikach zachodniej Anglii, kiedy troskliwa kobieta podjęła się opieki nad znalezionym na chodniku "małym jeżem". W trosce o dobro "zwierzęcia", spędziła całą noc dbając o swojego nowego podopiecznego, a z nastaniem dnia postanowiła zasięgnąć profesjonalnej porady weterynaryjnej.

Zaskoczenie w klinice weterynaryjnej

Kobieta umieściła "jeża" bezpiecznie w wyściełanym gazetą pudełku, położyła przy nim również miseczkę z jedzeniem, po czym przybyła do lokalnej kliniki weterynaryjnej. Janet Kotze, kierowniczka szpitala, do której trafiło "zwierzę", zaniepokoiła się słysząc o małym jeżu znalezionym na ulicy o tej porze roku. Nie mogła jednak przewidzieć zaskakującej zawartości przyniesionego jej pudełka - tajemniczy pacjent nie był ani jeżem, ani jakimkolwiek innym zwierzęciem.

Szok i niedowierzanie to emocje, które najlepiej opisują moment, gdy personel kliniki weterynaryjnej odkrył, że "ranny jeż" jest w rzeczywistości...puchatym pomponem od czapki! Ten niespodziewany finał opowieści sprawił, że historia szybko stała się tematem rozmów nie tylko wśród pracowników kliniki, ale trafiła również do mediów społecznościowych. 

Pochwała za dobre serce

Pomimo początkowej pomyłki, weterynarze podkreślili znaczenie dobroci i zaangażowania kobiety, która postanowiła pomóc bezbronnemu, jak jej się wydawało, stworzeniu. Jak zauważyła weterynarz Janet Kotze, nawet jeśli finał historii może wydawać się komiczny, intencje kobiety były szlachetne i godne pochwały. Wartości takie jak troska, gotowość gotowość do pomocy innym, niezależnie od okoliczności, są zawsze warte uznania.

Co zrobić, kiedy naprawdę znajdziemy potrzebującego jeża?

Gdy napotkasz chorego, rannego lub wycieńczonego jeża, ważne jest szybkie działanie. Zabranie go do weterynarza znającego się na tych zwierzętach lub skontaktowanie się z organizacją zajmującą się pomocą jeżom może uratować mu życie. 

Aby właściwie zadbać o jeża, umieść go w tekturowym pudełku wyłożonym papierowymi ręcznikami. Jeśli jest wyziębiony, dodaj butelkę z ciepłą wodą (w temperaturze ciała człowieka), którą regularnie wymieniaj, aby zapewnić mu ciepło. Unikaj podawania jeżom krowiego mleka, które może im zaszkodzić. Zamiast tego, po ogrzaniu możesz podać jeżowi wodę z miodem dla dodatkowej energii. Jeże są mięsożerne, dlatego wskazanym pokarmem będzie drobno pokrojone chude wołowe mięso. Do picia należy podawać jedynie wodę. Unikaj kociej i psiej karmy, która może im zaszkodzić, choć mogą ją podjadać zwierzęta domowe.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną