Jak zdobyć do 136 200 zł na modernizację domu!? Nowe zasady dotacji!

Justyna
Dofinansowania
17.03.2024 10:25
Jak zdobyć do 136 200 zł na modernizację domu!? Nowe zasady dotacji!

Posiadanie własnego domu to wielkie marzenie, a jego realizacja i utrzymanie wiąże się z wieloma wyzwaniami. Tutaj z pomocą przychodzi rządowy program dotacyjny, który właśnie przeszedł znaczące zmiany. Przed Tobą unikalna okazja, by dowiedzieć się, jak zdobyć środki na termomodernizację swojego domu!

Nowa odsłona znanego programu

Rządowy program "Czyste Powietrze" jest odpowiedzią na potrzebę poprawy efektywności energetycznej polskich domów oraz ochrony środowiska. Od 22 kwietnia wprowadzone zostają istotne zmiany, które mają jeszcze bardziej zmotywować Polaków do inwestowania w ekologiczne rozwiązania. Beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet do 136 200 zł, przeznaczone na termomodernizację oraz wymianę starych systemów ogrzewania na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania.

Kluczowe zmiany

Pierwszą i najważniejszą zmianą jest wprowadzenie precyzyjnych kryteriów wyboru urządzeń, które mogą zostać objęte dofinansowaniem. Teraz, aby skorzystać z pomocy finansowej, należy wybierać pompy ciepła, kotły zgazowujące drewno oraz kotły na pellet wyłącznie z listy zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM). Ta lista została opracowana w ścisłej współpracy z przedstawicielami branży oraz organizacjami ekologicznymi, co zapewnia, że wspierane technologie są zarówno efektywne, jak i przyjazne dla środowiska.

Kolejna istotna zmiana dotyczy maksymalnej kwoty dofinansowania. Od teraz, maksymalna dotacja będzie mogła zostać przyznana tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub lokal mieszkalny. Jest to ważna informacja dla inwestorów posiadających więcej niż jedną nieruchomość.

Jak skorzystać z dotacji?

Chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał programu, warto krok po kroku przygotować się do złożenia wniosku.

Krok 1: Dokładne zapoznanie się z regulaminem

Kluczowym elementem jest dokładna znajomość zasad programu. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci przygotować kompletny wniosek.

Krok 2: Wybór urządzeń z listy ZUM

Upewnij się, że wybrane przez Ciebie urządzenia znajdują się na liście zielonych urządzeń i materiałów. Tylko takie urządzenia zapewnią Ci dostęp do dofinansowania.

Krok 3: Przygotowanie i złożenie wniosku

Gdy już dokładnie poznasz zasady i wybierzesz odpowiednie urządzenia, nadszedł czas na przygotowanie i złożenie wniosku. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić listę wymaganych dokumentów i upewnić się, że Twój wniosek jest kompletny.

Zacznij działać już dziś!

Program „Czyste Powietrze" to nie tylko finansowe wsparcie dla Twojego domu, ale także inwestycja w lepszą przyszłość i ochronę środowiska. Nowe zasady programu są szansą na jeszcze skuteczniejsze działania w tym kierunku. Sprawdź, jak możesz skorzystać z dostępnych środków i zacznij działać już teraz!

Szczegóły na temat programu można odnaleźć na oficjalnej stronie, pod poniższym linkiem:

https://czystepowietrze.gov.pl/

Kluczowe Punkty
  • Rządowy program 'Czyste Powietrze' wprowadza istotne zmiany od 22 kwietnia, zwiększając motywację do inwestowania w ekologiczne rozwiązania.
  • Maksymalne dofinansowanie do 136 200 zł jest teraz dostępne tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub lokal mieszkalny.
  • Dofinansowanie jest dostępne tylko na urządzenia i materiały z listy zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), opracowanej we współpracy z przedstawicielami branży i organizacjami ekologicznymi.
  • Proces składania wniosku o dofinansowanie obejmuje dokładne zapoznanie się z regulaminem, wybór urządzeń z listy ZUM i przygotowanie i złożenie kompletnego wniosku.
  • Program 'Czyste Powietrze' jest inwestycją w lepszą przyszłość i ochronę środowiska.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną