Ciepłe masy powietrza z południa dotarły także do Polski. W najbliższych dniach będziemy cieszyć się słoneczną i ciepłą pogodą. Do kiedy potrwają te wiosenne dni? Gdzie będzie najcieplej? Sprawdź prognozę na nadchodzące dni.
Rekordowo ciepła końcówka lutego
W ciągu kilku najbliższych dni pogoda zdecydowanie zaskoczy Polaków. Termometry w wielu miejscach pokażą nawet 15 stopni Celsjusza.
W poniedziałek 26 lutego na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, ziemi łódzkiej, w Małopolsce i na Górnym Śląsku temperatury mogą zbliżyć się nawet do 13-15 stopni na plusie. Co więcej, nad większością Polski będzie też słonecznie.
Nadchodząca noc także będzie bardzo przyjemna. Możemy spodziewać się 5-6 stopni na plusie. Nad znaczną częścią Polski noc ma być też całkowicie bezchmurna.
Najwyższe temperatury termometry wskażą w ciągu dnia:
- na Podkarpaciu,
- w województwie opolskim,
- w województwie dolnośląskim,
- w Małopolsce (poza regionami górskimi),
- na Lubelszczyźnie,
- na ziemi łódzkiej,
- na Górnym Śląsku,
- w południowo-zachodniej Wielkopolsce.
W ciągu całego tygodnia, który właśnie się rozpoczął, termometry będą pokazywać od 10 nawet do 16 stopni Celsjusza. W większości miejsce w Polsce na próżno szukać też chmur i opadów deszczu. Końcówka lutego przyniesie nam prawdziwie wiosenną pogodę.
Pogoda w marcu i kwietniu
Wiosenna końcówka lutego nie oznacza jednak, że marzec będzie wyjątkowo ciepły. Z przewidywać meteorologów wynika bowiem, że w marcu temperatury będą stabilne i będą utrzymywać się na poziomie normy historycznej.
Co więcej, z danych wynika, że na Ziemi Łódzkiej oraz na południu kraju w marcu odnotujemy nieco większe niż zazwyczaj opady deszczu.
Meteorolodzy jasno wskazują także na fakt, że kwiecień przyniesie niższe temperatury niż wynikałoby to w historycznej średniej. Pogodnie jak w marcu, także i w kwietniu suma opadów atmosferycznych przekroczy normę.
Można się więc spodziewać, że oznaki prawdziwej i stabilnej wiosny zawitają do Polski dopiero w maju.