Czego NIE robić w walentynki? Te przesądy mogą Cię zaskoczyć!

Justyna
Styl życia
13.02.2024 15:57
Czego NIE robić w walentynki? Te przesądy mogą Cię zaskoczyć!

Walentynki to wyjątkowy dzień, pełen uczuć i romantycznych gestów, który każdego roku obchodzimy z wielkim entuzjazmem. Ale czy wiesz, że oprócz wymiany kartek i prezentów, istnieje cały szereg tradycji i przesądów, które mogą wpłynąć na twoje przyszłe życie miłosne? Zanim zanurzysz się w celebrację tego magicznego dnia, odkryj kilka zaskakujących zwyczajów i dowiedz się, czego lepiej unikać, aby nie narazić się na nieszczęście w miłości.

Szczęście i pech w miłości

Walentynkowe przesądy mają swoje korzenie w dawnych wierzeniach i mogą dotyczyć najróżniejszych aspektów życia uczuciowego. Pierwszy napotkany w tym dniu mężczyzna  to ten, którego należy poślubić, a rodzaj zauważonego ptaka wskazywać na zawód przyszłego partnera. Na przykład szczygły zwiastują małżeństwo z milionerem. Natomiast przelatujące rudziki z marynarzem. Wolałabyś, aby Twoim mężem był rolnik? Wypatruj wróbli. Unikaj natomiast wiewiórek, bowiem są one zwiastunem ukochanego sknery. Uważne obserwowanie otoczenia w tym szczególnym dniu może dostarczyć odpowiedzi na wiele pytań.

Czy można zmyć miłość?

Może Ci się to wydać dziwne, ale w walentynki lepiej odłożyć na bok wszelkie plany związane z praniem ubrań czy robieniem na drutach. Wierzono, że te czynności mogą "zmyć" uczucia pomiędzy partnerami lub prowadzić do niechcianych sprzeczek. Dlaczego ryzykować harmonię swojego związku dla czystego prania? Ten dzień warto poświęcić na celebrowanie miłości, a nie domowe obowiązki.

To może złamać harmonię

Używanie noża w walentynki może być uznane za złamanie harmonii między partnerami. Wierzy się, że "przecina” on więź między zakochanymi, prowadząc do kłótni lub rozstania. Podobnie jak w przypadku noża, także rozbijanie naczyń w walentynki może być uznane za złamanie harmonii i przynieść pecha w związku.

Unikaj rozwodnionych potraw

Spożywanie w walentynki rozwodnionych potraw, takich jak zupy czy gulasze, może symbolizować "rozcieńczenie" uczuć lub zanik pasji w związku.

Nie pożyczaj pieniędzy

Pożyczanie pieniędzy w dniu walentynkowym może symbolizować straty finansowe lub emocjonalne w nadchodzącym roku. Lepiej unikać transakcji finansowych z innymi, aby nie narażać się na niepowodzenia.

Uważaj na to, jak piszesz walentynkę!

Wybór narzędzia do pisania walentynki również ma swoje znaczenie. Niebieski długopis jest symbolem trwałości uczuć i łagodności, podczas gdy czarny może nieść za sobą mniej pozytywne, żałobne konotacje. Użycie ołówka może natomiast oznaczać przemijającą miłość. Pamiętaj zatem, że sposób, w jaki wyrazisz swoje uczucia, może mieć wpływ na przyszłość Twojego związku.

Nie kupuj żółtych kwiatów!

W niektórych kulturach, żółte kwiaty symbolizują zazdrość i zdradę. Darowanie ich w dniu zakochanych może być odczytane jako złe omeny dla związku.

Ostrożnie z liczbą róż

Liczba podarowanych róż również ma swoje znaczenie. Na przykład jedna róża symbolizuje miłość od pierwszego wejrzenia, ale podarowanie parzystej liczby róż (np. 2, 4, 10) w niektórych kulturach jest zarezerwowane dla pogrzebów lub może symbolizować koniec związku.

Nie spędzaj tego dnia w samotności!

Wierzy się, że spędzenie walentynek w samotności może przynieść kolejny rok bez miłości. Dlatego nawet single powinni spędzić ten dzień w towarzystwie przyjaciół lub rodziny.

Walentynkowe wróżby

Walentynki to doskonała okazja do zabawy w wróżby. Umieszczenie gałązki rozmarynu pod poduszką w noc poprzedzającą walentynki sprawi, że przyśni nam się twarz ukochanego. Natomiast liczenie pestek po rozkrojeniu jabłka zdradzi, ilu możesz spodziewać się dzieci.

Warto pamiętać, że to tylko niektóre z metod, by wywróżyć sobie przyszłość miłosną. Czy wierzysz w moc tych rytuałów czy traktujesz je jako zabawę, walentynkowe wróżby i przesądy dodają uroku i tajemniczości temu dniu.

Pamiętaj, aby walentynki spędzić w sposób, który przyniesie Ci najwięcej radości!

Kluczowe Punkty
  • Walentynki to wyjątkowe święto pełne tradycji i przesądów mogących wpłynąć na przyszłe życie miłosne.
  • Pierwszy napotkany w tym dniu mężczyzna to ten, którego należy poślubić, a rodzaj zauważonego ptaka może wskazać na zawód przyszłego partnera.
  • Pranie ubrań czy robienie na drutach, używanie noża czy rozbijanie naczyń w walentynki może przynieść pecha w miłości.
  • Spożywanie rozwodnionych potraw, takich jak zupy czy gulasze, może symbolizować "rozcieńczenie" uczuć lub zanik pasji.
  • Pożyczanie pieniędzy, a także wybór narzędzia do pisania walentynki, liczbę róż czy kolor kwiatów mogą mieć wpływ na przyszłość związku.
  • Spędzenie walentynek w samotności może przynieść kolejny rok bez miłości.
  • Walentynki to doskonała okazja do zabawy w wróżby, na przykład umieszczenie gałązki rozmarynu pod poduszką czy liczenie pestek jabłka.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną