Jak zaprojektować sypialnię z garderobą? Porady i inspiracje

Sponsorowany
Aranżacje
06.12.2023 10:13
Jak zaprojektować sypialnię z garderobą? Porady i inspiracje

Sypialnia z garderobą to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które chciałyby zaoszczędzić maksimum miejsca, a dodatkowo mieć wszystko, co niezbędne, pod ręką. Łącząc te dwa pomieszczenia, trzeba przestrzegać kilku istotnych zasad oraz odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zaaranżować je tak, aby stanowiły spójną całość. 

Miejsce na garderobę

Garderobę najczęściej wstawia się w dużych sypialniach, choć coraz częściej takie rozwiązanie wybierają również osoby niedysponujące zbyt rozległą przestrzenią. W każdym przypadku konieczne jest wydzielenie miejsca, w którym postawimy szafę albo przynajmniej stojaki na ubrania – trudno bowiem, aby znajdowały się one bezpośrednio przy łóżku. Możemy więc wygospodarować na garderobę jedną ścianę albo kącik, jeśli sypialnia ma nieregularny kształt. Ciekawym rozwiązaniem jest również wydzielenie osobnego pomieszczenia, które będzie połączone z sypialnią. Najlepiej zrobić to jednak już na etapie projektowania mieszkania czy domu, gdyż w późniejszym czasie znacznie trudniej będzie wprowadzić zmiany.

Analizując, gdzie dokładnie ma stanąć szafa, warto określić, co dokładnie zamierzamy w niej przechowywać. Najczęściej są to ubrania albo rzeczy osobiste, ale czasami znajdzie się też trochę miejsca na plecaki, walizki czy nawet akcesoria do sprzątania.

Garderoba w sypialni – otwarta czy zamknięta? Jakie rozwiązanie wybrać?

Decydując się na konkretne rozwiązania aranżacyjne, musimy między innymi określić, czy wolimy garderobę otwartą, czy też zamkniętą. Druga z wymienionych ma jedną, bardzo istotną zaletę – z powodzeniem ukryjemy jej wnętrze przed ewentualnymi gośćmi. Jednocześnie znacznie trudniej zachować w niej porządek, gdyż w razie potrzeby szafę można po prostu zamknąć. Inaczej jest natomiast w przypadku garderoby otwartej, w której nieład razi w oczy, zachęcając do utrzymywania idealnego porządku. Garderoba otwarta przeznaczona jest dla minimalistów, w tym dla osób, które starają się stworzyć szafę kapsułową. Niemniej jednak zawsze warto rozważyć dobór dodatkowych pudełek, w których będziemy przechowywać nasze rzeczy.

Zdjęcie Jak zaprojektować sypialnię z garderobą? Porady i inspiracje #1

Duża szafa, a może ozdobny wieszak?

W sypialniach o większej powierzchni dobrze sprawdza się duża szafa, w której będziemy w stanie pomieścić wszystko, co tylko chcemy. Takie rozwiązanie spodoba się zwłaszcza tym, którzy lubią przechowywać wszystko w jednym miejscu. Dzięki dużej garderobie nie będziemy musieli umieszczać dodatkowych szafek na przykład w salonie. Bardzo modne są także ozdobne wieszaki, na których umieścimy nasze najlepsze ubrania i dodatki odzieżowe. Stanowi on dekorację sam w sobie, dzięki której sypialnia nie potrzebuje już więcej bibelotów. Jednocześnie musimy znaleźć inne miejsce, w którym umieścimy pozostałe nasze rzeczy.

W sklepie internetowym https://sleepinghouse.pl/ możemy zakupić wiele ciekawych produktów, dzięki którym nasza sypialnia połączona z garderobą nabiorą niesamowitego charakteru. Koce, świece i inne akcesoria dobrze sprawdzą się w takich tematycznych garderobach. Warto również wyposażyć je w mały dywanik, który kolorystycznie będzie dobrze pasował do całości. Garderoba w stylu baby girl, business woman albo vintage może stać się prawdziwą oazą, a jednocześnie spełnieniem marzeń każdej kobiety.

 

Garderoba w małej sypialni – czy to możliwe?

Właściciele niewielkich mieszkań często zastanawiają się, czy w ich przypadku możliwe będzie połączenie sypialni z garderobą. Najczęściej nie ma ku temu przeciwwskazań, ale należy sięgnąć po praktyczne, sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest zakup łóżka, które pomieści materac 100 x 200. Tego typu materace można zakupić w sklepie internetowym https://sleepinghouse.pl/140-materace-100x200. Jest on autoryzowanym dystrybutorem marki Hilding, która posiada w swojej ofercie między innymi linię Fit 4 Sleep, dopasowaną do potrzeb osób w każdym wieku, z różną budową ciała i odmiennymi potrzebami. Mniejszych rozmiarów łóżko będzie dobrze komponować się z szafą, w której pomieścimy niezbędne rzeczy osobiste.

Zdjęcie Jak zaprojektować sypialnię z garderobą? Porady i inspiracje #2

Warto postawić na głębokie oraz wysokie meble, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń. Połączenie garderoby z małą sypialnią może wymagać pewnych kompromisów – nie zawsze bowiem będziemy w stanie zrealizować każdą koncepcję. Często konieczna okazuje się rezygnacja z dodatkowych dekoracji, na które zwyczajnie zabraknie miejsca. Niemniej jednak połączenie garderoby i sypialni może być szczególnie korzystne zwłaszcza w małych mieszkaniach, w których trudno umieścić szafę na przykład w salonie.

Kluczowe Punkty
  • Sypialnia z garderobą to praktyczne rozwiązanie oszczędzające miejsce.
  • Ciekawą opcją jest wydzielenie osobnego pomieszczenia na garderobę, które będzie połączone z sypialnią.
  • Przed postawieniem szafy warto określić, co dokładnie zamierzamy w niej przechowywać.
  • Decydując się na garderobę, warto określić, czy wolimy wersję otwartą czy zamkniętą. Garderoba otwarta jest zalecana dla minimalistów.
  • W sypialniach o większej powierzchni dobrze sprawdza się duża szafa, w której pomieścimy wszystko, co tylko chcemy.
  • Garderoba w stylu baby girl, business woman albo vintage może stać się prawdziwą oazą dla każdej kobiety.
  • Właściciele niewielkich mieszkań mogą również połączyć sypialnię z garderobą, korzystając z praktycznych rozwiązań, takich jak łóżko o mniejszych rozmiarach.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną