Ciąg dalszy afery na Orlenie! Wyciekła "tajna" instrukcja?! Koncern komentuje

Agnieszka
Newsy
02.10.2023 9:32
Ciąg dalszy afery na Orlenie! Wyciekła "tajna" instrukcja?! Koncern komentuje

W związku z kontrowersjami dotyczącymi braku paliwa na różnych stacjach benzynowych, na światło dziennie wyszła korespondencja od Orlenu z wytycznymi dotyczącymi umieszczania karteczek o rzekomej “awarii dystrybutorów”. Orlen potwierdził autentyczność maili.

Orlen wysyłał maile do kierowników stacji

Kierownicy stacji Orlen otrzymywali maile od szefostwa z instrukcją postępowania w przypadku braku paliwa.

Zamiast informować klientów o braku danego paliwa, mieli mijać się z prawdą i informować o rzekomych awariach danej pompy lub całych dystrybutorów. 

"W sytuacji tymczasowo braku paliwa na stacji, od dnia 06.09.2023 r. obowiązuje poniższy standard oznaczania dystrybutorów: 1. Jeżeli brakuje wybranego rodzaju paliwa - właściwą naklejkę z rodzajem paliwa należy zakleić komunikatem z informacją o awarii danej pompy np. Przepraszamy awaria dystrybutora EFFECTA DIESEL. 2. Jeżeli brakuje wszystkich rodzajów paliw, wszystkie oznaczenia/naklejki należy zakleić komunikatem formatu A4 z "Awaria dystrybutora. Przepraszamy za utrudnienia. - brzmiała treść wiadomości.

W wiadomości zakazano też używania kartek z napisem “chwilowy brak paliwa”.

Orlen potwierdza autentyczność wiadomości

Portal next.gazeta.pl skontaktował się z przedstawicielami Orlenu w tej sprawie. Co ciekawe, autentyczność maili została potwierdzona.

Orlen zaznaczył jednak, że pochodzą one z początku września i wynikały z rekordowego popytu na paliwo, który był spowodowany wakacyjnymi promocjami.

"Załączony mail pochodzi z początku września i wynikał wyłącznie z rekordowego popytu, który obserwowaliśmy w związku z końcem letniej promocji. W tym czasie na niektórych stacjach wystąpił przejściowy (do 2-3 godzin) brak wybranych rodzajów paliw. W odpowiedzi na to firma wzmocniła logistykę, co pozwoliło szybko unormować sytuację" - przekazano w odpowiedzi.

Zdjęcie Ciąg dalszy afery na Orlenie! Wyciekła "tajna" instrukcja?! Orlen potwierdza #1
Źródło: Twitter (X)

Co z dostawami paliwa?

Orlen twierdzi, że obecnie nie ma już żadnego problemu z dostępnością paliwa, a dostawy są realizowane na bieżąco.

 "Obecnie dostawy paliw na stacje ORLEN są realizowane na bieżąco. Firma zapewnia stabilność podaży i dysponuje odpowiednią ilością paliw, aby zaspokoić potrzeby swoich klientów". - podaje next.gazeta.pl za przedstawicielami Orlenu. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną