Nie potrafisz zasnąć w ciszy❓ Dowiedz się, co to mówi o Twojej kreatywności❗

Martyna P.
Człowiek
21.09.2023 13:05
Nie potrafisz zasnąć w ciszy❓ Dowiedz się, co to mówi o Twojej kreatywności❗

Choć wielu z nas kojarzy sen z ciszą, spokojem i wyłączeniem wszystkiego, co nas otacza, dla pewnej grupy ludzi cisza w nocy staje się przeszkodą. Niektórzy z nas potrzebują hałasu, muzyki lub dźwięków otoczenia, aby zasnąć. Jednak czy ta niekonwencjonalna potrzeba może wskazywać na wyjątkową kreatywność?

Dlaczego niektórzy potrzebują hałasu, aby zasnąć?

Istnieje wiele teorii tłumaczących, dlaczego pewni ludzie nie potrafią zasnąć w ciszy. Dla niektórych stałe tło dźwiękowe może działać jak forma białego szumu, który maskuje inne dźwięki otoczenia i umożliwia skoncentrowanie się na śnie. Inni po prostu czują się bardziej komfortowo i bezpiecznie w otoczeniu, które jest im znane i przewidywalne, na przykład słuchając ulubionej muzyki.

Zdjęcie Nie potrafisz zasnąć w ciszy❓ Dowiedz się, co to mówi o Twojej kreatywności #1

Jak dźwięki wpływają na kreatywność?

Wiele badań wykazało, że pewne rodzaje dźwięków mogą stymulować mózg i zwiększać kreatywność. Na przykład muzyka klasyczna, zwłaszcza utwory Mozarta, została powiązana ze zwiększeniem zdolności rozwiązywania problemów. Hałas tła, taki jak biały szum, może także pomóc w koncentracji i zwiększyć kreatywność poprzez eliminację rozpraszających bodźców.

Nocne sowy-  kreatywni ekscentrycy?

Niektórzy naukowcy uważają, że osoby, które nie potrafią zasnąć w ciszy, mogą mieć bardziej rozwinięte zdolności kreatywne. Mogą one częściej angażować się w myślenie abstrakcyjne, poszukiwanie nowych rozwiązań lub eksperymentowanie z różnymi metodami podejścia do problemu. Nocne sowy często są postrzegane jako osoby bardziej kreatywne, które nie ograniczają się do konwencjonalnych ram.

Nie potrafienie zasnąć w ciszy może być dla niektórych źródłem frustracji, ale dla innych stanowi okazję do przeżywania nocy w bardziej kreatywny sposób. Niezależnie od tego, czy jesteś nocną sówą, artystą czy po prostu kimś, kto uwielbia adrenalinę nocy, pamiętaj, że każdy z nas ma swoją unikalną perspektywę i sposób na wyrażanie siebie. W końcu, jak mówił Salvador Dali: "Jestem przekonany, że w nocy powstają najważniejsze rzeczy".

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną