Orange wprowadza wielkie zmiany! Niektórzy klienci będą musieli kupić nowy telefon!

Agnieszka
Newsy
07.09.2023 10:20
Orange wprowadza wielkie zmiany! Niektórzy klienci będą musieli kupić nowy telefon!

Już w połowie września 2023 roku sieć Orange zacznie wprowadzać dużą zmianę. Mowa o stopniowym włączaniu sieci 3G. Co to oznacza dla klientów sieci? Niektórzy z nich będą musieli wymienić telefony. Wyłączanie nadajników sieci 3G rozpocznie się od dwóch miast w Polsce.

Koniec sieci 3G w Orange

W połowie września Orange zacznie wyłączyć nadajniki sieci 3G. Rozpocznie od nadajników znajdujących się w okolicach Piły i Sieradza. Później, w październiku, sieć wyłączy nadajniki na pozostałym obszarze powiatów pilskiego i wałeckiego oraz w powiatach: sieradzkim, zduńskowolskim, łaskim, poddębickim, czarnkowsko-trzcianeckim, chodzieskim, obornickim i wągrowieckim.

Sieć 3G zniknie z usług Orange w całym kraju do końca 2025 roku.

Wyłączanie sieci 3G. Co to oznacza dla abonentów?

Wyłączając sieć 3G Orange zachęca użytkowników do korzystania z sieci 4G. Jest to dużo sprawniejsza technologia. 

"Dla użytkowników komórek będzie to oznaczać zwiększony komfort korzystania z telefonu: lepszą jakość połączeń głosowych i sprawniejsze działanie sieci" — przekonuje operator.

Problem polega jednak na tym, że nie wszystkie karty sim oraz nie wszystkie telefony komórkowe są na tyle nowoczesne, aby obsługiwać tę sieć.

Jak tłumaczy Orange, aby skorzystać z połączeń głosowych w sieci 4G/LTE konieczne jest:

— posiadanie telefonu lub smartfona umożliwiającego połączenia w technologii VoLTE,

— karty SIM 4G/LTE.

Sieć dodaje jednak, że osoby posiadające kartę sim obsługującą obecnie sieci 2G/3G będą mogły ją wymienić za darmo w salonach Orange.

Gorzej będzie w przypadku starszych modeli telefonów, które nie obsługują sieci LTE lub 4G.

Orange zachęca więc swoich klientów, aby już teraz sprawdzili, czy ich telefon obsługuje tę sieć i ewentualnie skontaktowali się z operatorem. 

"Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści KARTA na numer 80233. Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm – korzystających z ofert abonamentowych i prepaid" — czytamy w komunikacie.

Sieć dodaje, że w miejscach, gdzie wygłaszana będzie sieć 3G, dostępne będą też sieci 2G oraz 5G (tę obsługują jednak jeszcze nowsze telefony). 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną