Ta domowa maseczka upora się ze zmarszczkami palacza! Wykorzystaj produkty ze swojej kuchni!

Martyna P.
Uroda
24.08.2023 12:47
Ta domowa maseczka upora się ze zmarszczkami palacza!  Wykorzystaj produkty ze swojej kuchni!

Zmarszczki są nieodłącznym elementem procesu starzenia się skóry. Wielu z nas zmaga się z nimi, ale osoby palące, szczególnie kobiety, zauważają zdecydowanie więcej linii i bruzd wokół ust. Wpływ nikotyny i innych substancji chemicznych zawartych w papierosach na skórę jest niezaprzeczalny. Czy istnieje jednak sposób, aby przeciwdziałać tym nieestetycznym zmianom? Jednym z  rozwiązań może być domowa maseczka.

Wykonaj maseczkę z ogórka i białka 

Na zmarszczki na twarzy można zastosować domową maseczkę, która dzięki swoim naturalnym składnikom pomoże w nawilżeniu i napinaniu skóry. Jednym z takich domowych sposobów jest maseczka z ogórka i białka jajka. 

Połączenie tych dwóch składników może zredukować drobne linie i zmarszczki, jednocześnie dostarczając skórze niezbędnych składników odżywczych. To proste rozwiązanie do wypróbowania w domowym zaciszu!

Dlaczego ogórek i białko jajka?

Ogórek: Ogórek od dawna jest stosowany w kosmetyce ze względu na swoje liczne właściwości pielęgnacyjne. Jest bogaty w witaminy, w tym witaminę C i kwas foliowy. Ma właściwości nawilżające, przeciwzapalne i pomaga w walce z opuchlizną.

Białko jajka: Z kolei białko jajka jest naturalnym składnikiem, który działa ściągająco na pory i napina skórę. Zawiera albuminę, która może pomóc w redukcji zmarszczek.

Jak przygotować maseczkę krok po kroku

Składniki:

  • 1 świeży ogórek
  • 1 białko z jajka

Przygotowanie:

  1. Obierz ogórka i zetrzyj go na tarce, aby uzyskać drobną masę.
  2. Oddziel białko od żółtka i ubij je na sztywną pianę.
  3. Delikatnie połącz starty ogórek z ubitym białkiem, mieszając do uzyskania jednolitej konsystencji.

Aplikacja

Na oczyszczoną skórę twarzy nałóż przygotowaną maseczkę, koncentrując się szczególnie na obszarze wokół ust. Pozostaw na 15-20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Dla najlepszych efektów stosuj maseczkę 2-3 razy w tygodniu.

Zdjęcie Ta domowa maseczka upora się ze zmarszczkami palacza!  Wykorzystaj produkty ze swojej kuchni! #1

Jak wygląda skóra palacza? 

Skóra osoby palącej często posiada specyficzne cechy, które są wynikiem długotrwałej ekspozycji na substancje toksyczne zawarte w dymie tytoniowym. Oto kilka charakterystycznych zmian, które mogą wystąpić w skórze palacza:

Zmarszczki

Palenie może przyspieszyć proces starzenia się skóry. Szczególnie widoczne są tzw. "zmarszczki palacza" wokół ust i na policzkach. Zmarszczki te są często głębsze i bardziej wyraźne niż u osób niepalących.

Szara i matowa cera

Dym tytoniowy zawiera substancje, które mogą utrudniać dopływ krwi do naczyń krwionośnych skóry, co może prowadzić do jej poszarzenia i utraty naturalnego blasku.

Niezdrowy koloryt

Skóra palacza może mieć żółtawy lub szarawy odcień, zamiast zdrowego, różowego kolorytu.

Rozszerzone pory

U niektórych palaczy mogą pojawić się bardziej widoczne i rozszerzone pory, co przyczynia się do powstawania niedoskonałości skórnych.

Zmniejszona zdolność gojenia

Palenie może wpływać na zdolność skóry do regeneracji, co może prowadzić do dłuższego czasu gojenia ran i większej skłonności do powstawania blizn.

Zwiększone ryzyko schorzeń skórnych

Palenie zwiększa ryzyko wielu schorzeń skórnych, w tym raka skóry, różowatego trądziku czy pękania naczyń krwionośnych.

Sucha skóra

Dym tytoniowy może zaburzać naturalną równowagę nawilżenia skóry, prowadząc do jej przesuszenia i uczucia ściągnięcia.

Chociaż palenie ma negatywny wpływ na skórę i przyspiesza jej starzenie, istnieje wiele sposobów, by przeciwdziałać tym efektom. Maseczka z ogórka i białka jajka to prosty, naturalny sposób na odświeżenie skóry i redukcję zmarszczek. Pamiętajmy jednak, że najlepszą metodą zapobiegania zmarszczkom jest zaprzestanie palenia i dbanie o zdrowy styl życia.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną