Prawdziwe życie czy science fiction? Historia mężczyzny z mikroczipami.

Martyna
Styl życia
15.08.2023 18:31
Prawdziwe życie czy science fiction? Historia mężczyzny z mikroczipami.

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości, nawet w obszarach, które jeszcze niedawno wydawały się zarezerwowane tylko dla science fiction. Jednym z takich fascynujących kroków jest historia mężczyzny, który zdecydował się na wszczepienie sobie mikroczipów.  

Mikroczip: Małe Urządzenie, Wielkie Możliwości 

Mikroczip, znany również jako mikroczip RFID (Radio Frequency Identification), to niewielkie urządzenie, które może być wszczepione pod skórę. Działa podobnie do kodu kreskowego, ale ma znacznie większe możliwości. 

Pracuje za pomocą fal radiowych, które pozwalają na identyfikację i odczyt danych z odległości. To oznacza, że mikroczip może przechowywać informacje i komunikować się z innymi urządzeniami, nie wymagając żadnego zewnętrznego interfejsu. 

Na wszczepienie sobie aż 5 czipów zdecydował się 35 – letni Włoch, które przekonało m.in. stanowisko włoskiego specjalisty ds. Bezpieczeństwa internetowego: 

"Mikroczipy nie zawierają lokalizatorów i działają dokładnie tak, jak te, które mamy na kartach bankomatowych i kredytowych. Zainstalowanie ich pod skórą pozwala wychodzić bez nich i płacić za to, co się kupuje" - Mattia Coffetti  

Do czego służy mikroczip? 

  • Łatwa Identifikacja: Mikroczip pozwala na szybką i bezproblemową identyfikację osoby. Może być używany do odblokowywania drzwi, autoryzacji płatności czy nawet w medycynie do dostępu do historii medycznej. 
  • Bezpieczeństwo: Wszczepiony mikroczip może pełnić funkcję zabezpieczenia danych. Możemy przechowywać na nim poufne informacje, które nie będą dostępne dla osób nieuprawnionych. 
  • Praktyczność: Mikroczip eliminuje potrzebę noszenia tradycyjnych kluczy, kart dostępu czy dokumentów. To także potencjalne rozwiązanie dla osób zapominalskich. 
  • Zastosowania Medyczne: Mikroczip może zawierać informacje medyczne, które mogą być istotne w nagłych przypadkach. Może pomóc w szybszej i dokładniejszej diagnozie. 

Plusy i minusy posiadania mikroczipa 

Historia mężczyzny, który wszczepił sobie mikroczipy, otwiera drzwi do fascynującej przyszłości. Niemniej jednak, decyzja o wszczepieniu mikroczipa jest krokiem, który warto rozważyć starannie. Choć niesie ze sobą wiele korzyści, to również podnosi kwestie związane z prywatnością i bezpieczeństwem danych. 

Dla niektórych mikroczip to szansa na pełne wykorzystanie potencjału technologicznego w codziennym życiu. Dla innych może stanowić źródło obaw. Niezależnie od opinii, nie można zapominać, że decyzja o wszczepieniu mikroczipa jest jednostkowa i wymaga dobrze przemyślanych kroków. 

Jedno jest pewne – przyszłość, w której interakcje z technologią stają się bardziej intymne, staje się coraz bardziej rzeczywista. 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną