Butelkomat w Lidlu - ile zarobisz na jednej butelce? Dowiedz się teraz!

Justyna
Newsy
01.08.2023 18:40
Butelkomat w Lidlu - ile zarobisz na jednej butelce? Dowiedz się teraz!

Najnowsza inicjatywa sieci sklepów Lidl w Polsce ma na celu promowanie recyklingu i dbałości o środowisko. W jej ramach, Lidl uruchamia kolejne butelkomaty w swoich sklepach, które umożliwią klientom zwrot plastikowych butelek PET. Co można otrzymać w zamian?

Liczba butelkomatów rośnie

Maszyny do odbioru plastikowych butelek są dostępne już w 16 marketach w kilku miastach w kraju m.in. w Poznaniu, Luboniu i Nowym Tomyślu. Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska mówi:

„Dotychczas zebraliśmy już ponad milion butelek, które przekazaliśmy do zakładów recyklingu w Polsce”.

Jak ustalił portal tuwroclaw.pl kolejny butelkomat pojawi się w sklepie przy ulicy Przy Torze na Strachocinie we Wrocławiu. Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska dodaje:

„Aktualnie nie możemy jeszcze ocenić, kiedy sklep we Wrocławiu zostanie wyposażony w butelkomat, ponieważ rozwój testu jest uzależniony od wielu czynników. We sklepie przy ulicy Przy Torze, w przypadku wejścia w życie krajowego systemu kaucyjnego, przyjmowane będą te opakowania, które wskaże ustawodawca, a kaucja będzie zwracana w wysokości podanej w rozporządzeniu do ustawy”.

Butelkomat - co to takiego?

Butelkomat to automatyczne urządzenie, w którym klienci mogą oddać plastikowe butelki PET o pojemności do 3 litrów.  Co ważne, butelki muszą być nieuszkodzone, całkowicie opróżnione, po napojach alkoholowych i bezalkoholowych (w tym po wodach i sokach) oraz z etykietą producenta. Za każdą oddaną butelkę klienci otrzymują rabat, który można wykorzystać przy kolejnych zakupach.

Ile zarobisz na jednej butelce?

Proces korzystania z butelkomatu w Lidlu jest prosty i intuicyjny. Wystarczy, że klient przyniesie plastikową butelkę PET do butelkomatu w sklepie. Butelka zostanie automatycznie zidentyfikowana i przeliczona na odpowiednią wartość rabatu.

Za wrzucenie jednej butelki do butelkomatu w Lidlu otrzymasz 5 gr rabatu na zakupy za min. 2 zł + wartość kuponu rabatowego. Można go wykorzystać w sklepie, w którym zwrócono butelki.

Wpływ na środowisko

Inicjatywa wprowadzenia butelkomatów w sklepach Lidla ma pozytywny wpływ na środowisko. Poprzez zachęcanie klientów do recyklingu plastikowych butelek PET, ogranicza się ilość odpadów plastikowych, które trafiają do środowiska naturalnego. Zwiększa to efektywność procesu recyklingu i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.

Dzięki oddawaniu plastikowych butelek PET do butelkomatów, klienci nie tylko wspierają ekologiczne działania, ale także otrzymują rabaty na zakupy. To proste rozwiązanie, które pozwala zarobić na jednej butelce i jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska.

Gdzie Waszym zdaniem powinny pojawić się kolejne butelkomaty?

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną