Pomidory będą rosły jak szalone! Naturalny nawóz z 3 składników za 2 złote!

Ewelina
Ogród
04.05.2023 13:56
Pomidory będą rosły jak szalone! Naturalny nawóz z 3 składników za 2 złote!

W uprawie pomidorów ważną rolę odgrywa odpowiednie nawożenie. Niezależnie od tego, czy uprawiamy pomidory na działce, w ogrodzie czy w doniczce, warto zainwestować w naturalny nawóz, który zapewni naszym roślinom odpowiednie składniki odżywcze. Jednym z najlepszych naturalnych nawozów do pomidorów jest nawóz z drożdży, cukru i wody. W tym artykule opiszemy, jak przygotować taki nawóz, jak często go stosować oraz jak sadzić i uprawiać pomidory.

Jak przygotować nawóz do pomidorów?

Do przygotowania nawozu do pomidorów ze świeżych drożdży, cukru i wody, potrzebujemy:

 • 1,5 litra wody
 • 1 łyżeczka suszonych drożdży
 • 1 łyżka cukru

Przygotowanie nawozu jest bardzo proste. Wszystkie składniki łączymy w misce i dokładnie mieszamy. Następnie, mieszankę odstawiamy na około 30 minut, aby drożdże zaczęły działać. Po tym czasie możemy już zacząć nawozić nasze pomidory.

Naturalny nawóz z drożdży, cukru i wody ma wiele korzystnych właściwości dla pomidorów:

 • Dostarcza roślinom wszystkich niezbędnych składników odżywczych
 • Poprawia jakość gleby i jej przepuszczalność
 • Jest bezpieczny dla środowiska oraz dla ludzi i zwierząt
 • Może być stosowany w uprawie pomidorów ekologicznej i organicznej.

Jak często stosować nawóz?

Nawóz z drożdży, cukru i wody możemy stosować raz na tydzień, aż do momentu, kiedy nasze pomidory osiągną odpowiednią wielkość i dojrzałość. Należy jednak pamiętać, że każda roślina jest inna, dlatego warto obserwować nasze pomidory i dostosować częstotliwość nawożenia do ich potrzeb.

Zdjęcie Pomidory będą rosły jak szalone! Naturalny nawóz z 3 składników za 2 złote! #1

Jak sadzić i uprawiać pomidory?

Jak sadzić i uprawiać pomidory?

Oto kilka porad:

 1. Wybierz odpowiednie miejsce na uprawę pomidorów. Sadź je w miejscu, gdzie będą miały dostęp do pełnego nasłonecznienia.

 2. Przygotuj glebę. Pomidory potrzebują żyznej i przepuszczalnej gleby. Przed sadzeniem warto dokładnie odchwaszczyć i spulchnić glebę, a także dodać nawóz organiczny.

 3. Posadź pomidory. Wykop dołki o głębokości około 5 cm, zachowując odstęp około 40 cm między nimi. Do każdego dołka wrzuć garść nawozu organicznego i delikatnie wymieszaj z glebą. Wkładaj rośliny do dołków, przykryj ziemią i lekko dociskaj.

 4. Podlewaj pomidory regularnie, zwłaszcza w okresie suszy. Najlepiej podlewać je wieczorem lub wcześnie rano, aby uniknąć parowania wody w ciągu dnia.

 5. Nawoź pomidory raz na tydzień, stosując naturalny nawóz z drożdży, cukru i wody.

 6. Przycięcie pędów bocznych pozwoli pomidorom rosnąć silniej i dać więcej owoców. Usuwaj boczne pędy rosnące u podstawy liści.

 7. Zwróć uwagę na szkodniki i choroby. Najczęściej występującymi chorobami pomidorów są: zaraza ziemniaczana, parch, mączniak prawdziwy i bakteryjne więdnięcie. W przypadku wystąpienia objawów chorób, warto skonsultować się z doświadczonym ogrodnikiem lub stosować środki chemiczne zalecane przez producentów.

W ten sposób będziesz mógł cieszyć się pięknymi, zdrowymi i smacznymi pomidorami.

Podsumowanie

Naturalny nawóz z drożdży, cukru i wody to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uprawiać pomidory w sposób naturalny i ekologiczny. Nawóz ten dostarcza roślinom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dzięki czemu pomidory rosną silnie i zdrowo. Aby osiągnąć sukces w uprawie pomidorów, warto zadbać nie tylko o nawożenie, ale także o odpowiednie miejsce na uprawę, glebę oraz ochronę przed chorobami i

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną