Nie chcę spędzać świąt z toksyczną matką! Czy jestem złym człowiekiem?

Martyna
Styl życia
06.04.2023 18:12
Nie chcę spędzać świąt z toksyczną matką! Czy jestem złym człowiekiem?

Dziś przedstawiamy historię Pana Roberta, który opowiedział nam o jego niechęci do świąt wielkanocnych. Wszystko przez jego toksyczną matkę. 

Toksyczna relacja 

Pan Robert podkreśla fakt, że jego mama zawsze była surową kobietą, która rzadko okazywała emocje. Co więcej, nie posiada on pozytywnych wspomnień z czasów dzieciństwa. Jego rodzicielka zawsze musiała wszystko kontrolować, dlatego po wyprowadzce z domu rodzinnego Robert utrzymuje “zachowawcze” relacje ze swoją matką raz na jakiś czas.  

Zbliżają się święta Wielkanocne, a wraz z nimi dylemat mężczyzny czy powinien spędzić święta ze swoją matką? Mimo zachowania kobiety jej syn jest przekonany, że matka chce dla niego dobrze i bardzo go kocha. Jednak, gdy spędza z nią zbyt wiele czasu to czuje się wyczerpany, ponieważ jest ona zawsze dla niego krytyczna. 

Mężczyzna dodaje, że nie jest jego zamiarem ranienie uczuć mamy. Dlatego zaczął się on zastanawiać, czy podjął dobrą decyzję decydując się spędzić święta osobno. Przez długi czas dręczyły go wyrzuty sumienia, jednak po przeprowadzeniu rozmów ze swoimi bliskim uznał, że tak będzie najlepiej. 

Nie znoszę Świąt 

Dawniej święta Wielkanocne kojarzyły się panu Robertowi z radością, jednak odkąd się wyprowadził i przestał pozwalać sobą manipulować mężczyzna wyznaczył jasne granice relacji z matką. Swoją decyzję argumentuje myślą o swoim zdrowiu psychicznym. Dlatego uważa, że lepiej jeżeli spędzi on święta bez swojej matki.  

Mężczyzna chce chociaż raz postawić siebie na pierwszym miejscu i przestać spełniać oczekiwania innych ludzi.  

Z kim Polacy spędzają Wielkanoc? 

Większość Polaków obchodzących święta wielkanocne spędza ten dzień ze swoimi najbliższymi. Z danych wynika, że: 

“Po dwóch latach pandemii i ograniczeń w kontaktach społecznych Polacy zamierzają spędzić Wielkanoc w większym gronie rodzinnym – wynika z Barometru Providenta. 70 proc. będzie świętować w domu, a 30 proc. planuje odwiedziny u rodziny lub znajomych” - brief.pl 

Czy uważacie, że Pan Robert podjął słuszną decyzję o spędzaniu świąt osobno?

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną