Popularna maść wyłączona z obiegu handlowego! Lek znika z aptek.

Martyna
Newsy
03.04.2023 18:28
Popularna maść wyłączona z obiegu handlowego! Lek znika z aptek.

Wielu pacjentów zaczęło skarżyć się na brak popularnej maści w aptekach. Jak się okazuje lek ma całkowicie zniknąć z placówek medycznych. Co jest przyczyną wycofania produktu? 

Znana maść 

Z danych wynika, że popularny lek Diprobase zostaje wyłączony z obiegu handlowego, ponieważ wygasło pozwolenie na dopuszczenie go do sprzedaży. 

Co więcej, na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o możliwości wznowienia pozwolenia. Dlatego maść będzie dostępna w aptekach do wyczerpania zapasów.  

Czym jest lek? 

Wycofana maść Diprobase posiada właściwości łagodzące dolegliwości związane z chorobami skóry. Lek zawiera parafinę oraz białą wazelinę. 

Jest on częstą maścią rekomendowaną przez lekarzy i farmaceutów w przypadkach: 

  • alergicznych oraz zapalnych chorób skóry, w tym również skóry głowy 
  • w okresie remisji przewlekłej choroby skóry, gdy leczenie kortykosteroidami nie jest wymagane 
  • jednocześnie ze stosowaniem kortykosteroidów 

Produkt należy stosować w miejscowych punktach skórnych. Lek musi być przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza albo farmaceuty. Według zaleceń należy nanieść cienką warstwę maści na skórę i delikatnie ją wmasować. 

Choroby skóry 

Z danych wynika, że coraz więcej Polaków ma problemy z chorobami skórnymi: 

“Według aktualnych danych medycznych dermatozy występują u około 30% Polaków. Najczęstszymi chorobami skórnymi u dorosłych są choroby alergiczne, trądzik, grzybice oraz łuszczyca. Dermatozy mogą pojawić się w każdym wieku, a ich rokowanie jest zależne od rodzaju choroby” - doz.pl 

W przypadkach chorób skórnych najczęściej stosowane jest leczenie kortykosteroidami.  

“Kortykosteroidy wykorzystywane są w leczeniu chorób z autoagresji. Są podstawą leczenia w zapobieganiu odrzucenia przeszczepów. Stosowane są często w dermatologii, w schorzeniach skórnych opornych na inne preparaty i metody leczenia. Znajdują zastosowanie w leczeniu silnych reakcji alergicznych”. - medonet.pl 

Innymi lekami zawierającymi kortykosteroidy tak jak w przypadku maści Diprobase są: 

  • ADVANTAN 
  • AFLODERM 
  • ALPICORT 
  • BEDICORT G 

Mogą one okazać się zastępstwem w przypadku niektórych dolegliwości, jednak przed zastosowaniem leków należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.  

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną