Ile kosztuje wyjście do kina w 2023 roku?

Justyna
Styl życia
13.02.2023 18:57
Ile kosztuje wyjście do kina w 2023 roku?

Walentynki już jutro, a popularnym wyborem miejsca na randkę dla par tego dnia jest kino. Pod lupę wzięliśmy  największe sieci kin, które występują na obszarze całej Polsce.  Z jakimi kosztami trzeba się liczyć w przypadku tego typu wyjścia?

Bilet na seans

Cennik biletów do sieci kin będzie uzależniony od kilku podstawowych czynników. Pierwszym niewątpliwie okazuje się sam termin seansu. Duży wpływ na cenę odgrywa także technologia projekcji. Nie bez znaczenia pozostaje także wiek klienta oraz związane z nim uprawnienia do zniżek.

Średnia cena za seans ze zwykłego repertuaru kosztuje ok. 20 zł w dni robocze oraz 25-30 zł w piątki i weekendy. W kinach możemy skorzystać ze specjalnych promocji obowiązujących w wybrane dni tygodnia, które obniżają ceny biletów nawet do kilkunastu złotych.

Ile kosztuje przekąski w kinie?

Popcorn to przekąska, która dla wielu kinomanów jest nieodłącznym elementem seansu filmowego. Koszt zakupu porcji tego smakołyku w największych sieciach kinowych mieści się w przedziale cenowym od 30 do 40 zł. Dokładna wysokość ceny zależy od wielkości porcji.

Natomiast cena za porcję ok. 100 g innej popularnej przekąski kinowej, czyli nachosów wynosi średnio 20 - 30 zł. Wskazane ceny mogą okazać się nawet o kilkanaście złotych niższe jeśli wybierzemy opcje zestawów połączonych z napojami.

Koszty wyjścia do kina

Zgodnie z danymi z aplikacji PanParagon, w styczniu 2023 roku za wyjście do kina płaciliśmy średnio 42,37 zł. W związku z tym wypad, dla dwóch dorosłych osób, to wydatek rzędu ok. 80-100 zł. Wszystko zależy od dnia, w którym planujemy wyjście i na co dokładnie zdecydujemy się w kinowym barze.

Wyjścia do kina w ciągu ostatnich lat stały się jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu. Mimo to, okazuje się, że randka w kinie nie należy do najtańszych. Ze względu na duże koszty takiego jednorazowego wyjścia, wiele par może zdecydować się na celebrowanie święta zakochanych w domowym zaciszu przy dobrym filmie i przekąskach.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną