Jak powiedzieć przyjaciółce, że mąż ją zdradza?

Martyna P.

Związki

21.12.2022 9:35

Jak powiedzieć przyjaciółce, że mąż ją zdradza?

Niełatwo przynosić bliskiej osobie złe wieści. Szczególnie jeśli dotyczą one naszej przyjaciółki i tematu zdrady. Jest to kwestia bardzo delikatna i osobista. Jak obudzić czujność w bliskiej osobie i delikatnie dać jej znać, że partner dopuszcza się zdrady? Jak poruszyć temat zdrady z bliską osobą?

 

Czy powiedzieć przyjaciółce, że jest zdradzana?

Zdrada jest niezwykle bolesna. Bywa tak, że osoba zdradzana żyje w nieświadomości i nie wie, że jej partner jest wobec niej nielojalny. Jest zaślepiona i niczego nie podejrzewa. Bliscy jednak znają prawdę, lecz boją się wyjawienia złych wiadomości. Rola posłańca, który niesie cierpienie, nie jest łatwa. Bliscy unikają wyjawienia prawdy w obawie przed reakcją. 

Zdarza się, także że kobiety są świadome zdrady swoich partnerów. Żyją w cierpieniu i przekonaniu, że nikt z bliskich osób nie wie. Czują swego rodzaju ulgę i pozorny spokój, że otoczenie nie zdaje sobie sprawy z beznadziejnej sytuacji.

Dlatego tak ważne jest odpowiednie przekazanie informacji lub zasugerowanie większej czujności i otworzenia oczu. 

Osoba, która ukrywa i „toleruje” zdradę bliskiej osoby może nie być przygotowana na wyjawienie prawdy i zdemaskowanie. Może czuć żal do informatora i nie być gotowa na nowe rekcje i podejmowanie kroków.

Bardzo ważne jest, aby nie wyjawiać swoich podejrzeń na gorąco. Należy dobrze przeanalizować sytuację i fakty, aby mieć pewność co do swoich przypuszczeń. Musimy być pewne, że dobrze interpretujemy fakty. Jeśli jesteśmy przekonane, że przyjaciółka tkwi w toksycznej relacji, należy ją ostrzec i uświadomić.

 

A może rozmowa z osobą, która zdradza?

Terapeuci sugerują, że dobrym rozwiązaniem jest także rozmowa z osobą, która zdradza. Rozmowa pomoże nam zdecydować. W zależności od tego, co usłyszymy, łatwiej nam będzie podjąć decyzję, czy i co powiedzieć przyjaciółce. Możemy porozmawiać z  partnerem przyjaciółki o tym, jaka jest jego motywacja do zdrady, możemy również zaasekurować pracę z terapeutą par.

 

Zdjęcie Jak poinformować przyjaciółkę o zdradzie jej partnera? #1

Ryzyko utraty przyjaźni

Musimy mieć na uwadze, że ryzyko utraty przyjaźni jest niestety wpisane w takie sytuacje. Przyjaciółka w natłoku myśli i w szoku może mieć do nas żal i osądzać o popsucie relacji w związku. Należy pamiętać, że bliska osoba może wypierać złe wiadomości, reagując złością. Sytuacja może obrócić się przeciwko osobie, która donosi o zdradzie.

 

Kwestia wyjawienia informacji o zdradzie bliskiej osobie nie należy do najłatwiejszych. Nikt z nas nie lubi przynosić złych wieści. Pamiętajmy, aby zawsze postępować w zgodzie ze sobą i kierować się szczerą intencją i dobrem wobec przyjaciółki. Należy wyjawić motywację swojej decyzji.