Jak ekonomiczne zmywać naczynia?

Sponsorowany
Dom
15.12.2022 11:43
Jak ekonomiczne zmywać naczynia?

Mycie naczyń w zmywarce jest ekonomiczne oraz ekologiczne. Jeśli jednak zdecydujesz się na ręczne zmywanie naczyń, powinieneś przestrzegać kilku zasad, aby zaoszczędzić czas, a tym samym zmniejszyć koszty wody oraz detergentów. Jednym z najmniej lubianych domowych obowiązków jest mycie naczyń. Na szczęście istnieje szybszy, ekonomiczne sposoby radzenia sobie z tym problemem. Niezależnie od tego, czy używasz zmywarki, czy myjesz naczynia ręcznie, ten artykuł zawiera wskazówki, które ułatwią Ci życie.

Jak szybko i skutecznie zmywać naczynia?

Ręczne mycie naczyń jest tym skuteczniejsze, im lepiej jesteś przygotowany. Przede wszystkim należy wybrać dobrej jakości płyn do mycia naczyń, gąbkę itp. Równie ważne jest przygotowanie miejsca pracy. Jeśli masz zlew dwukomorowy, jedną komorę możesz na przykład wykorzystać do mycia, a drugą do spłukiwania. Ponadto suszarkę do naczyń należy zainstalować jak najbliżej zlewu. Zanim przystąpisz do zmywania, usuń wszystkie resztki z naczyń, a także posegreguj je według stopnia zabrudzenia. Zacznij od najmniej zabrudzonych rzeczy i zostaw te najbardziej zabrudzone na końcu (najpierw namocz przypalone patelnie w wodzie). Umyj naczynia gorącą wodą (im cieplejsza tym szybciej i skuteczniej rozpuści brud). Jeśli zdecydujesz się myć naczynia pod bieżącą wodą, zainwestuj w aerator i kran z dźwignią (te rozwiązania zdecydowanie zmniejszą zużycie wody. Wystarczą 3-4 krople koncentratu!). Umyte naczynia wkładamy do drugiej komory i dokładnie płuczemy (zamiast pojedynczo). Do płukania używaj zimnej wody (tańszej niż gorąca!).

Eko gąbka do naczyń

Eko gąbki do naczyń można zazwyczaj kupić w zestawach po dwie sztuki. Ponieważ jest to delikatny materiał, charakteryzuje się tym, że trudno uszkodzić powierzchnię. Jest przeznaczona do czyszczenia delikatnego szkła, stali nierdzewnej i powłok z efektem lotosu. Wykorzystywane są odnawialne i biodegradowalne surowce, dzięki czemu zanieczyszczenia przedostające się do kanalizacji nie zostaną zanieczyszczone mikroplastikami, jak tradycyjne gąbki.

Ekonomiczne mycie w zmywarce

Polecamy zakup zmywarki wolnostojącej czy też mini zmywarki, zwłaszcza jeśli w naszym domu mieszka duża rodzina. Sama zmywarka kojarzy się z oszczędzaniem wody. Według producenta tego urządzenia zużywa ono do pięciu razy mniej wody niż zmywanie ręczne. Istnieje jednak kilka prostych zasad, których należy przestrzegać podczas korzystania ze zmywarki. Trzeba nie kłaść naczyń z warstwami zaschniętego jedzenia, stosować detergent odpowiedni do zmywarek, włączać zmywarkę tylko wtedy, gdy jest całkowicie napełniona, a także ułożyć naczynia zgodnie z ruchem strumienia wody.

Warto również wybrać odpowiedni program. nie przyzwyczajaj się tylko do jednego. Szybki program zmywarki będzie odpowiedni dla talerzy po śniadaniu. Po zakończeniu cyklu otwórz zmywarkę, aby wypuścić parę i wysuszyć naczynia. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rozmiary: zmywarka - wymiar: 45 cm i 60 cm.

Ekonomiczne zmywanie naczyń - co warto wiedzieć?

Zmywanie naczyń może wydawać się prostą, a także przyziemną czynnością, ale istnieją sposoby, aby uczynić ją jeszcze bardziej efektywną. Głowa zasada dotyczy akcesoriów, które posiadasz. Jeśli chcesz zmywać naczynia ekologicznie, najlepiej wybrać ekologiczne gąbki do mycia naczyń i ekologiczne płyny. 

Ekonomiczne zużycie wody w zmywarce to jej duża zaleta. Najbardziej ekonomiczne urządzenie zużywa 6 litrów zimnej wody w trybie eco. Do mycia rąk zużywa się do 60-90 litrów wody (ciepłej i zimnej do płukania).

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną