Cremobaza - hit z apteki, który musisz mieć! Trzy stężenia i trzy różne przeznaczenia.

Patrycja

Zdrowie

29.09.2022 0:46

Cremobaza - hit z apteki, który musisz mieć! Trzy stężenia i trzy różne przeznaczenia.

Kosmetyki z mocznikiem są bardzo popularne i występują w różnych formach, możemy go znaleźć w balsamach do ciała, kremach do twarzy, rąk i stóp, czy pastach do zębów. Jego szerokie spektrum działania obejmuje łagodzenie podrażnień, regenerację skóry, zmiękczanie, złuszczanie, a nawet usuwanie blizn. Dziś przyjrzymy się trzem preparatom, które zawierają równie wyjątkową, jeśli chodzi o właściwości pochodną mocznika, jaką jest hydroksyetylomocznik.

Kremy pod nazwą Cremobaza to preparaty, które występują w trzech wariantach. Wszystkie zawierają hydroksyetylomocznik, ale w różnych stężeniach. W związku z tym właściwości i przeznaczenie każdego kremu jest inne. Kremy dostępne są w aptekach w niskich cenach, za 30 gramowe tubki zapłacimy od 9 do 20 złotych, w zależności od rodzaju.

Hydroksyetylomocznik

Hydroksyetylomocznik to humektant, czyli substancja zapobiegająca wysychaniu kosmetyku i krystalizacji przy ujściu z tubki, a w wyższych stężeniach nawilżająca, która zmiękcza i przenika warstwę rogową naskórka, w jeszcze wyższych stężeniach działa keratolitycznie, czyli złuszczająco. Jej działanie i właściwości nie różnią się od tych, które oferuje nam mocznik. Hydroksyetylomocznik uznawany jest za substancję, która nie alergizuje i jest całkowicie bezpieczna, jeśli chodzi o stosowanie w produktach kosmetycznych.

Właściwości

Kosmetyki z hydroksyetylomocznikiem w zależności od stężenia wykazują następujące właściwości:

 • Pochłaniają wilgoć i zatrzymują cząsteczki wody w skórze
 • Działają przeciwbakteryjnie
 • Działają przeciwzapalnie
 • Koją świąd skóry
 • Zmniejszają uczucie napięcia skóry
 • Leczą rogowacenia
 • Zwiększają poziom lipidów
 • Łagodzą podrażnienia
 • Usuwają blizny i przebarwienia
 • Przyspieszają regenerację skóry i naskórka
 • Wzmacniają i odbudowują warstwę ochronną skóry
 • Nawilżają, zmiękczają  skórę
 • Złuszczają zrogowaciały naskórek
Zdjęcie Cremobaza - hit z apteki, który musisz mieć! Trzy stężenia i trzy różne przeznaczenia. #1

Cremobaza 10%

Półtłusty krem z pochodna mocznika w stężeniu 10% o właściwościach nawilżających, natłuszczających, kojących i regenerujących. Przeznaczony do pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej i skłonnej do alergii skóry. Ten wariant kremu nie ma ograniczeń w stosowaniu w ciągu dnia, a także, jeśli chodzi o partię ciała, możemy stosować go zarówno do twarzy, jak i ciała. Natłuści naszą skórę, pozostawiając na jej powierzchni ochronny film, zabezpieczający przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Delikatnie zmiękcza i wygładza skórę, przez co poprawia jej ogólny wygląd. Dzięki regularnemu stosowaniu kremu następuje widoczna poprawa jej nawilżenia, w efekcie czego skóra jest miękka gładka, a szorstkość zredukowania. Dodatkowo Cremobaza 10% sprawdzi się w przypadku podrażnień i świądu, dzięki właściwościom kojącym i regenerującym szybko przyniesie ulgę i pozwoli złagodzić zmiany. Preparat doskonale sprawdzi się u osób, które mają problem z trądzikiem, ponieważ działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Ponadto profilaktyczne stosowanie preparatu zmniejsza ryzyko wrastania włosków i wystąpienia zapalenia mieszków włosowych. Preparat nie zawiera kompozycji zapachowej i został przetestowany dermatologicznie.

Zdjęcie Cremobaza - hit z apteki, który musisz mieć! Trzy stężenia i trzy różne przeznaczenia. #2

Cremobaza 30%

Krem zmiękczający o właściwościach nawilżających, który jest szczególnie polecany w przypadku skóry nadmiernie przesuszonej, zrogowaciałej i pękającej. Krem eliminuje szorstkość skóry, zwiększa jej elastyczność i działa zmiękczająco, polecany jest dla skóry rąk, łokci, kolan, stóp i pięt. Wygładza miejsca, objęte nadmiernym rogowaceniem i pękaniem, wykazując jednocześnie działanie łagodzące. Jest  to kosmetyk, który z poza działaniem nawilżającym, pielęgnującym i ochronnym wykazuje działanie złuszczające naskórek. Krem więc nie nadaje się do codziennego nawilżania twarzy, ale może stanowić atrakcyjną ofertę dla osób z suchą skórą, które od czasu do czasu chcą wykonać peeling twarzy. Preparat ten sprawdzi się także w przypadku problemu z wrastającymi włoskami, przebarwieniami i bliznami (szczególnie rozstępami). Produkt wolny od kompozycji zapachowej. Testowany dermatologicznie.

Zdjęcie Cremobaza - hit z apteki, który musisz mieć! Trzy stężenia i trzy różne przeznaczenia. #3

Cremobaza 50%

Krem z hydroksyetylomocznikiem w stężeniu 50%  to zaś propozycja dla osób zmagających się ze schorzeniami skórnymi, takimi jak np. łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Kosmetyku tego nie rekomenduje się stosować na własną rękę w miejscach innych niż pięty, kolana i łokcie. Ma on silne właściwości złuszczające i należy go nakładać jedynie na zrogowaciałe  miejsca. Stabilna pochodna mocznika sprawia, że preparat wspiera rozmiękczenie skóry i usunięcie zrogowaceń, stwardniałego i martwego naskórka, zmniejszenie modzeli, odcisków i nagniotków. W efekcie skóra będzie wygładzona i z mniejszy się jej tendencja do pękania. Kremu nie powinniśmy używać częściej niż raz dziennie i  przez okres nie dłuższy niż 14 dni. Nie zaleca się również jego stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.  W przypadku pękającej skóry, nawracających problemów ze zrogowaceniami, dla uzyskania dobrych efektów zaleca się uzupełnianie pielęgnacji poprzez stosowanie łącznie z Cremobazą 10%. Wówczas najlepiej postępować według schematu:Cremobaza 50% - aplikacja wieczorem Cremobaza 10% - aplikacja rano. Preparat jest wolny od kompozycji zapachowej i podobnie jak wyżej wymienione, był testowany dermatologicznie.

Zdjęcie Cremobaza - hit z apteki, który musisz mieć! Trzy stężenia i trzy różne przeznaczenia. #4

Przeciwwskazania

Podstawowym przeciwwskazaniem do stosowania wyżej wymienionych preparatów jest stwierdzona wrażliwość lub alergia związana z ich aplikacją.  Może objawiać się podrażnieniem, zaczerwienieniem, wysypką lub cięższymi reakcjami alergicznymi u osób szczególnie wrażliwych. Kolejne z przeciwwskazań to uszkodzona lub bardzo głęboko popękana skóra, rany i stany zapalne. Nie stosuje się również mocznika na świeżo ogoloną skórę.