Korekcja starczowzroczność – na czym polega wspomniany zabieg?

Sponsorowany
Zdrowie
05.07.2022 13:13
Korekcja starczowzroczność – na czym polega wspomniany zabieg?

Starczowzroczność to przypadłość, która wiąże się z coraz gorszą jakością widzenia i najczęściej rozwija się u osób, które ukończyły 38. rok życia. Choć możesz jej początkowo nie zauważać, to z czasem wpływa na komfort życia, uniemożliwiając m.in. odczytanie SMS-a czy krótkiej informacji na etykiecie. Jednak dzięki laserowej korekcji wady wzroku możesz zastopować jej postęp i cieszyć się z nieograniczonej swobody. 

Starczowzroczność – przyczyny, objawy i sposoby korekcji

Starczowzroczność, nazywana też prezbiopią, rozwija się niepostrzeżenie – na początku wymaga jedynie oddalenia przedmiotu od oczu, doświetlenia strony w książce lub powiększenia liter na ekranie telefonu czy komputera. Choć w pierwszych miesiącach lub latach nie przeszkadza w dopełnianiu domowych obowiązków, to z biegiem czasu może wpłynąć negatywnie na jakość życia, uniemożliwiając dokończenie najprostszych zadań czy realizację marzeń.

Jak powstaje dolegliwość „krótkich rąk”? Rozwój starczowzroczności wynika z naturalnych procesów fizjologicznych, które zachodzą w ludzkim organizmie. Za akomodację wzroku, czyli umiejętność wyostrzania widzenia w różnych odległościach, odpowiada m.in. soczewka oka. Na początku życia jest bardzo elastyczna, jednak z upływem lat twardnieje i coraz gorzej radzi sobie z regulacją ostrości. Pierwsze objawy prezbiopii pojawiają się najczęściej wraz z osiągnięciem wieku średniego, ale mogą także wystąpić przed ukończeniem 38. roku życia.

Jednym ze sposobów na ograniczenie skutków starczowzroczności są soczewki kontaktowe, jednak większość osób z prezbiopią decyduje się na zakup okularów z mocą plusową lub progresywnych. Warto wiedzieć, że wspomogą Cię m.in. w trakcie zakupów czy czytania książki, ale nie usuną pogłębiającej się przypadłości „krótkich rąk”. Rozwiązaniem problemu może być laserowa korekcja wady wzroku – bezbolesny zabieg, którego sposób przeprowadzenia dobierany jest indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta.

Zastanawiasz się nad laserową korekcją starczowzroczności? Sprawdź ofertę Kliniki Optegra i postaw na nową jakość widzenia: https://www.optegra.com.pl/zabiegi/starczowzrocznosc

 

Laserowa korekcja starczowzroczności – kto może się na nią zdecydować?

Masz coraz większe problemy z widzeniem? Jeżeli jesteś osobą, która ukończyła 38. rok życia, warto wziąć pod uwagę laserową korekcję wady wzroku. Zabiegowi mogą poddać się zarówno pacjenci cierpiący na krótkowzroczność (do -8.50 dioptrii), jak i nadwzroczność (do +3.50 dioptrii) oraz astygmatyzm (do 2.00 dioptrii). Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii z zakresu okulistyki jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na pozbycie się męczącej wady wzroku.

Pamiętaj:

Podczas wizyty zostaniesz poddany szczegółowym badaniom, a ostateczną decyzję o kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku podejmie lekarz na podstawie uzyskanych wyników.

 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu z użyciem lasera? Niestety – korekcji nie mogą zostać poddane osoby, które borykają się z zaćmą lub jaskrą. Ponadto przeszkodą mogą być m.in.:

  • ciąża oraz karmienie piersią;
  • zespół suchego oka;
  • nieustabilizowana gospodarka hormonalna;
  • niektóre choroby autoimmunologiczne;

Warto pamiętać o tym, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, a plan leczenia dobierany zgodnie ze stanem zdrowia pacjenta. Jeżeli chcesz sprawić, że starczowzroczność będzie jedynie wspomnieniem, umów się na wizytę kwalifikacyjną i postaw na bezpieczną korekcję wady wzroku.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną