All inclusive' bez wyrzutów sumienia: Jak cieszyć się wakacjami i nie przytyć?

Martyna P.
Dieta i żywienie
13.06.2022 11:05
All inclusive' bez wyrzutów sumienia: Jak cieszyć się wakacjami i nie przytyć?

Kiedy myślimy o wakacjach „all inclusive”, myślimy o obfitych bufetach, bezpłatnych napojach i braku kontroli nad naszą dietą. To może prowadzić do przyrostu masy ciała. Ale nie musi tak być! Jest kilka prostych strategii, które możemy zastosować, aby cieszyć się wakacjami „all inclusive”, nie narażając się na przyrost masy ciała.

Jak nie przytyć na wakacjach "all inclusive"?

Zrozumienie zasad „All Inclusive”

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, co oznacza „all inclusive”. Nie oznacza to, że musisz jeść wszystko, co jest dostępne. Wybieraj jedzenie i napoje, które są zdrowe i które lubisz.

Regularne posiłki

Nie pomijaj posiłków, nawet jeśli nie jesteś głodny. Pomiędzy posiłkami unikaj podjadania przekąsek. Utrzymywanie regularnych posiłków pomoże kontrolować apetyt i zapobiegać przejadaniu się.

Zdrowe wybory

Wybieraj zdrowe posiłki. Unikaj ciężkich sosów i tłustych potraw. Wybieraj sałatki, świeże owoce i warzywa oraz chude białko.

Aktywność fizyczna

Korzystaj z wakacji all inclusive, aby być aktywnym. Spędzaj czas na basenie, chodź na długie spacery po plaży, baw się w sporty wodne. Każda forma ruchu jest dobra.

Umiarkowanie

Przede wszystkim pamiętaj o umiarkowaniu. Możesz cieszyć się swoimi ulubionymi potrawami i napojami, ale z umiarkowaniem. Jeżeli masz ochotę na deser, wybierz małą porcję.

Pamiętaj o hydratacji

Pij dużo wody. Woda pomaga utrzymać uczucie sytości i zapobiega odwodnieniu, co może prowadzić do nadmiernego jedzenia.

Zadbaj o sen

Dobry sen jest ważny dla zdrowia i utrzymania prawidłowej masy ciała. Upewnij się, że dostajesz wystarczająco dużo snu każdej nocy.

Bądź świadom

Bądź świadom tego, co jesz i pijesz. To jest klucz do utrzymania zdrowej masy ciała podczas wakacji "all inclusive".

Zdjęcie Jak nie przytyć na wakacjach "all inclusive"? #1

Triki w restauracji - jak zjeść mniej?

Stołując się w restauracji, możemy skorzystać z kilku praktycznych wskazówek, które pomogą nam zjeść mniej, a jednocześnie cieszyć się smacznym posiłkiem.

Wybierz małe porcje

Zamiast zamawiać duże porcje, zdecyduj się na małe. Większe porcje zachęcają do jedzenia większej ilości jedzenia. Wybierając małe porcje, kontrolujesz ilość jedzenia, którą konsumujesz.

Zwróć uwagę na proporcje posiłków

Idealny posiłek powinien składać się z 1/2 talerza warzyw, 1/4 talerza białka i 1/4 talerza węglowodanów złożonych. Staraj się stosować te proporcje podczas zamawiania posiłku.

Poczekaj przed dokładką

Po zjedzeniu porcji, poczekaj kilka minut zanim zdecydujesz się na dokładkę. Twój mózg potrzebuje czasu, aby zarejestrować, że jesteś pełny.

Unikaj sosów i dodatków

Sosy i dodatki często są pełne kalorii. Zamiast tego, wybierz przyprawy i zioła do dodania smaku swojemu posiłkowi.

Napij się wody przed posiłkiem

Wypicie szklanki wody przed posiłkiem może pomóc poczuć się pełnym i zjeść mniej.

Jedz powoli

Jedząc powoli, dajesz swojemu mózgu czas na zarejestrowanie, że jesteś pełny. To również pomaga cieszyć się smakiem jedzenia.

Wybierz zdrowe przekąski

Jeśli jesteś głodny między posiłkami, wybierz zdrową przekąskę, taką jak świeże owoce lub orzechy, zamiast grejpfruta lub batonika.

Zastosowanie tych prostych wskazówek pomoże Ci zjeść mniej podczas posiłków w restauracji, jednocześnie ciesząc się smacznym posiłkiem i utrzymując zdrową wagę.

A Wy wracacie z wakacji z dodatkowymi kilogramami?

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną