Jakie jedzenie najchętniej kupujemy przez internet?

Katarzyna
Newsy
25.04.2022 21:39
Jakie jedzenie najchętniej kupujemy przez internet?

Dziś coraz więcej rzeczy możemy kupić przez Internet, nawet jedzenie! Co najchętniej w kwestii produktów kupujemy online? Sprawdzamy!

Zdjęcie Jakie jedzenie najchętniej kupujemy przez internet? #1

Zakupy przez Internet 

Epidemia koronawirusa sprawiła, że zaczęliśmy kupować coraz więcej rzeczy i produktów przez Internet. Zamiast chodzić po sklepach, czekać w kolejkach czy jechać do sklepu samochodem, wolimy usiąść wygodnie na kanapie i zrobić zakupy online. Sieć dostaw jest tak rozwinięta, że nie musimy się obawiać, że nie jesteśmy w stanie zakupić jakiś produktów. 

Platformy zakupowe 

Allegro czy OLX zna każdy i na pewno choć raz w życiu zrobił tam zakupy. Nauczyliśmy się również obsługiwać Glovo czy Uber Eats. Część osób nadal jednak sceptycznie podchodzi do kupowania żywności i produktów spożywczych przez Internet. Pandemia zmieniła to w pewnym stopniu, jednak niektórzy nadal uważają, że aby kupić dobry produkt, to trzeba go przed zakupem dotknąć i pooglądać.

Zdjęcie Jakie jedzenie najchętniej kupujemy przez internet? #2

Wzrost sprzedaży 

W marcu 2020, kiedy to epidemia się rozwijała, sprzedaż internetowa artykułów spożywczych wzrosła o 20%. Badania pokazały również, że całym 2020 roku sprzedaż w sieci wzrosła aż o 55%. Sprzedawcy musieli więc dopasować się do potrzeb klientów, którzy chcieli mieć zapewnione dostawy do domu oraz szerszy asortyment. Niektórzy oczekiwali również zniżek i w łatwiejszego dostępu do produktów w Internecie.

Rynek e-grocery

Zamawianie produktów spożywczych przez Internet nazywane jest „e-grocery”. Rynek ten rozwinął się wraz z początkiem epidemii. Mobile Institute przeprowadziło badanie u osób, które korzystają z takiej formy usług. Z zebranych danych wynikło, że osoby zamawiające jedzenie przez Internet najbardziej cenią sobie oszczędność czasu (38% badanych). Na drugim miejscu znalazła się możliwość szybkiego porównywania ofert, które chwaliło aż 35% respondentów. Co trzeci badany przyznał, że w usługi e-grocery ceni sobie duży wybór artykułów oraz dostawę pod wskazany adres.

Zakupy spożywcze online 

W czasie epidemii można było zauważyć dwa nurty, jeśli chodziło o zakup produktów spożywczych. Najczęściej i najchętniej ludzie przez Internet kupowali mrożonki, które miały długi termin przydatności, ponieważ mogły zdecydowanie „poleżeć” i by się nie zepsuły. Chętnie kupowano również świeżą żywność z ekologicznych gospodarstw, a dokładniej warzywa i owoce. Osoby, które przyzwyczaiły się już do takiej formy zakupów, na pewno szybko z niej nie zrezygnują i nie powrócą tłumnie do sklepów.

Zdjęcie Jakie jedzenie najchętniej kupujemy przez internet? #3

Nowe sklepy online 

Co więcej, sklepy stacjonarne zaczęły otwierać się również w wersji online, gdzie można dokonać zakupów przez Internet. Rynek e-grocery to część rynku e-commers, która ma szansę świetnie się rozwijać. W tym temacie należy jednak odpowiednio przygotować łańcuch dostaw produktów, które będą trafiać do klienta na czas oraz będą nadal świeże. Jednym z problemów będzie więc stworzenie optymalnego sposobu magazynowania produktów oraz organizacji dowozu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną