Poznaj popularne wróżby i przesądy sylwestrowe

Poznaj popularne wróżby i przesądy sylwestrowe

Popularne powiedzenie głosi, że jaki Sylwester, taki cały Rok! Poznaj najbardziej znane wróżby i przesądy sylwestrowe. Dzięki nim dowiesz się, co przyniesie Ci nadchodzący rok.

Wróżba z bąbelków szampana

Gdy o północy wzniesiesz toast kieliszkiem szampana, dokładnie przypatrz się bąbelkom w środku. Drobne, równo unosząc się bąbelki zwiastują, że nadchodzący rok będzie spokojny i pełen harmonii. W życiu osobistym i zawodowym czeka Cię stabilizacja, bezpieczeństwo i szczęście. Jeśli bąbelki w kieliszku duże i będą nieregularnie się unosić, zwiastuje to wiele zmian i wypadków. Z kolei gdy bąbelkowe łańcuszki się skrzyżują, możesz spodziewać się problemów finansowych lub zdrowotnych.

Zdjęcie Poznaj popularne wróżby i przesądy sylwestrowe #1

Wróżba ze świec

Ustaw w dużym kręgu na podłodze 12 długich zapalonych świec. Każda z nich symbolizuje jeden miesiąc. Przeskakuj nad kolejnymi świecami, jednocześnie obserwując, jak wygląda i zachowuje się płomień. Jeśli świeca zgaśnie, to w danym miesiącu będziesz mieć pecha, a jeśli pozostanie zapalona, to los przyniesie Ci szczęście.

Najpopularniejsze przesądy sylwestrowe

Sposób na męża

Jeśli w noc sylwestrową założysz nową bieliznę, to w Nowym Roku znajdziesz nowego partnera, a nawet męża. Nowa bielizna na sylwestrowej zabawie, według znanego przesądu, ma zapewnić szczęście i powodzenie w miłości w nadchodzącym roku.

Zdjęcie Poznaj popularne wróżby i przesądy sylwestrowe #2

Sposób na majątek

Znany przesąd głosi, że najedzenie się do syta i spróbowanie wszystkich potraw w sylwestrową noc, zapewni dostatek w Nowym Roku. Skosztowanie wszystkich smakołyków przyniesie Ci dobrobyt i bogactwo. Nie zapomnij uregulować swoich długów i nie wchodzić z nimi w Nowy Rok, jeśli nie chcesz mieć finansowych problemów.

Zapomnij o troskach

Jeśli chcesz zapomnieć o zmartwieniach i troskach z poprzedniego roku, w wieczór sylwestrowy powinnaś zapisać je na kartce, a następnie ją spalić. Pozwoli Ci to duchowo się oczyścić i pożegnać z problemami, których doświadczyłaś w ostatnich miesiącach. Dzięki temu w Nowy Rok wejdziesz z nową siłą i energią.

Zdjęcie Poznaj popularne wróżby i przesądy sylwestrowe #3

A Ty jakie znasz sylwestrowe wróżby i przesądy?

Patrycja

Polecane