Kiszony czosnek - naturalny antybiotyk. Zobacz jak go zrobić!

Katarzyna
Zdrowie
09.11.2020 20:57
Kiszony czosnek - naturalny antybiotyk. Zobacz jak go zrobić!

Każdy z nas wie, że czosnek to najlepszy naturalny antybiotyk. W walce z infekcjami i przeziębieniem jest niezastąpiony. Można go zjadać na surowo, dodawać do różnych dan lub go ukisić. Zobacz jak go zrobić i na co pomaga czosnek w takiej postaci!

Zdjęcie Kiszony czosnek - naturalny antybiotyk. Zobacz jak go zrobić! #1

Kiszony czosnek

Kiszony czosnek jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Przepis ten jest prosty, a jego efekt bardzo dobrze smakuje. Sam kiszony czosnek, jak i woda z niego są zdrowe i mają wiele zdrowotnych właściwości. Jest on bardzo zdrowy, ma właściwości bakteriobójcze i pro biotyczne. Można go dodawać do kanapek, sałatek czy innych dań. Wzbogaci ich smak i doda im aromatu.

Naturalny antybiotyk

Czosnek to jeden z najbardziej znanych naturalnych produktów, które są dodatkowo świetnymi antybiotykami. Zawiera on w sobie allicynę, która hamuje rozwój bakterii, wirusów, a także grzybów. Czosnek jest również bogaty w przeciwutleniacze, które przeciwdziałają powstawaniu nowotworów oraz hamują proces starzenia się skóry, jak i całego organizmu.

Zdjęcie Kiszony czosnek - naturalny antybiotyk. Zobacz jak go zrobić! #2

Na co pomaga?

Kiszony czosnek powinny jeść osoby, które mają problemy z drogami oddechowymi oraz układem pokarmowym. Będzie on również pomocny przy zakażeniach skóry. Podbudowuje naszą odporność poprzez wspomaganie flory bakteryjnej naszych jelit. Pozytywnie wpływa też na nasz układ krwionośny i krążenia. Kiszony czosnek, jak i inne kiszonki (np. kiszona kapusta czy ogórki) mają właściwości bakteriobójcze, a także grzybobójcze.

Przepis na kiszony czosnek

Do przygotowania kiszonego czosnku należy przygotować takie składniki jak:- czosnek,- chrzan,- ziele angielskie, - liście laurowe,- pieprz ziarnisty,- suszony koper,- gorczycę.Przygotowanie kiszonego czosnku jest banalnie proste. Wystarczy wyżej wymienione składniki wsadzić do dużego słoika i zalać je wodą z solą. Woda musi być jednak ciepła, aby po pierwsze rozpuściła się w niej sól, a po drugie, aby proces kiszenia w ogóle zaczął zachodzić. Słoik należy szczelnie zamknąć i odstawić na trzy tygodnie. Najlepiej, aby leżał on w miejscu suchym i ciepłym, wtedy proces kiszenia nastąpi szybciej. Takiego słoika nie powinno się pasteryzować, ponieważ przez to czosnek może utracić cenne witaminy i minerały. Po trzech tygodniach jest on już gotowy i możemy go dodawać do różnych dań i kanapek.