Zmiana decyzji rządu w ostatniej chwili! Ikea jednak zamknięta!

Zmiana decyzji rządu w ostatniej chwili! Ikea jednak zamknięta!

Czwartego listopada przedstawiono nowe rozporządzenia, które obowiązują nas już od 7 listopada. Rząd chcąc ograniczyć rozprzestrzenienie się wirusa, postanowił podjąć kolejne kroki. W projekcie nowego rozporządzenia mogliśmy przeczytać, ze sklepy meblowe będą otwarte. Klienci szwedzkiego giganta, jakim jest Ikea, jednak nie zrobią zakupów stacjonarnie. Co się zmieniło?

Zdjęcie Zmiana decyzji rządu w ostatniej chwili! Ikea jednak zamknięta! #1

Pracownicy niektórych sklepów nie byli pewni do ostatniej chwili czy ich miejsca pracy będą otwarte po 7 listopada. Długo czekano na publikację rozporządzenia, które pierwotnie zakładało, że sklepy meblowe pozostaną otwarte. Rząd informował o zamknięciu kin, teatrów, bibliotek i innych instytucji kulturalnych. Zamknięte miały również zostać sklepy w galeriach i parkach handlowych z wyłączeniem aptek, punktów aptecznych, sklepów wielobranżowych, z artykułami remontowo-budowlanymi, dla zwierząt, kosmetycznymi, środkami czystości, gazetami, książkami. Dlaczego więc Ikea jest zamknięta?

W projekcie nie było wzmianki o zamknięciu sklepów meblowych, mogliśmy nawet przeczytać, że sklepy meblowe będą mogły działać dalej. W finalnej wersji rozporządzenia jednak zapis znikł. Sklepy takie jak Ikea, Black Red White czy Agata Meble dowiedziały się o zamknięciu swoich placówek praktycznie z dnia na dzień. Rozporządzenie dotyczy tylko samodzielnych sklepów meblowych o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych i tych działających przy galeriach handlowych. Mniejsze placówki pozostaną otwarte.

Ikea wydała oświadczenie, w którym poinformowała swoich klientów, że sklepy stacjonarne pozostaną zamknięte z dniem 07.11.2020 roku do odwołania. Przedstawiciele sieciówki przypominają jednak, że punkty odbioru zamówień pozostają nadal otwarte. Zachęcają do odwiedzania strony internetowej sklepu Ikea i składania zamówień online. Usługi, montaże i dostawy odbywają się bez zmian. Umówieni na planowanie klienci mają otrzymać informacje dotyczące przebiegu spotkania.

Zdjęcie Zmiana decyzji rządu w ostatniej chwili! Ikea jednak zamknięta! #2

Internauci nie kryją oburzenia i trudno im się dziwić. Nie chodzi o to, że w życie wchodzą nowe obostrzenia, ale o fakt, że rząd decyduje się na wprowadzenie w ostatniej chwili, zaskakując pracowników, pracodawców i przedsiębiorców.

Patrycja

Polecane