Domowy płyn miceralny- poznaj super przepis

Patrycja

Uroda

08.07.2020 22:17

Domowy płyn miceralny- poznaj super przepis

Pielęgnacja twarzy, zwłaszcza demakijaż i oczyszczanie skóry, to bardzo ważne zabiegi, które powinnyśmy wykonywać każdego dnia. Płyny, mleczka i toniki do demakijażu z drogerii, z powodzeniem możesz zastąpić kosmetykami zrobionymi w domu. Poniżej przedstawiamy świetny przepis na domowy płyn miceralny! Wypróbuj go!

Zdjęcie Domowy płyn miceralny- poznaj super przepis #1

Dlaczego demakijaż jest tak ważny?

Demakijaż to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, który powinnyśmy wykonywać każdego dnia. Usunięcie resztek makijażu, zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum, sprawi, że nasza skórę będzie oczyszczona i odświeżona. Zaniedbanie tego może spowodować, że skóra będzie podrażniona i pojawią się na niej zaskórniki oraz krostki.

Zdjęcie Domowy płyn miceralny- poznaj super przepis #2

Czym zmywać makijaż?

Drogeryjne produkty do demakijażu, takie jak mleczka, toniki czy płyny miceralne, możemy zastąpić kosmetykami domowej roboty. Zwykły, gęsty krem, wazelina lub oliwa z oliwek skutecznie usuną pozostałości po makijażu i nie podrażnią naszej cery. Bardzo dobrze sprawdzi się tez płyn miceralny, który z łatwością przygotujemy samodzielnie w domu.

Zdjęcie Domowy płyn miceralny- poznaj super przepis #3

Przepis na domowy płyn miceralny

Składniki:

  • 90 ml wody różanej
  • 20 kropel witaminy E
  • 3 ml siarczanowego oleju rycynowego
  • 5 ml olejku z róży rdzawej

Wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w sklepach z naturalnymi produktami i aptece. Woda różana to hydrolat, który połączy wszystkie składniki. Siarczanowy olej rycynowy wzmocni działanie płynu i usunie nawet wodoodporny makijaż. Witamina E odżywia i regeneruje skórę, spowalnia procesy starzenia się organizmu. Olejek z róży rdzawej odświeża, pielęgnuje i nawilża cerę.

Przygotowanie:

Wszystkie składniki przelej do buteleczki o pojemności 150 ml i mocno wymieszaj. Tak przygotowany płyn jest już gotowy do użycia! Widzisz jakie to proste?

Zdjęcie Domowy płyn miceralny- poznaj super przepis #4

Jak stosować płyn miceralny?

Tak przygotowany płyn miceralny doskonale oczyści i odświeży skórę. Warto przemywać nim twarz codziennie rano, aby usunąć nadmiar sebum i przygotować ją do nałożenia make- up oraz wieczorem, by oczyścić ją po całym dniu. Płyn miceralny noś ze sobą w torebce, abyś w razie potrzeby mogła się odświeżyć w ciągu dnia. Stosuj go, nanosząc kilka kropli płynu na wacik kosmetyczny.