Dolej kilka kropli wybielacza do kwiatów. Efekt Cię zaskoczy

Agnieszka

Dom

June 23, 2020, 10:07 a.m.

Dolej kilka kropli wybielacza do kwiatów. Efekt Cię zaskoczy

Czy dostałaś kiedykolwiek bukiet kwiatów, który zapierał dech w piersiach? Marzyłaś, aby stał na środku stołu w salonie jak najdłużej? Chciałaś, aby przyjaciółki patrzyły z zazdrością? Jednak jak to zrobić, skoro cięte kwiaty już po paru dniach zaczynają tracić swą magię...

Zdjęcie Dolej kilka kropli wybielacza do kwiatów. Efekt Cię zaskoczy #1

Z pewnością każda z nas doświadczyła takiej sytuacji. Jeśli to czytasz, to oznacza tylko jedno - zadałaś sobie w myślach pytanie, w jaki sposób przedłużyć życie ciętych kwiatów? Wydaje się to niemożliwe, jednak jest jeden prosty sposób, aby przedłużyć ich żywotność! W weekend ma przyjść rodzina na obiad, a ty zamiast myśleć nad potrawami, zastanawiasz się, jak utrzymać przy życiu twoją piękną dekoracje? Nic straconego!


Myślisz, jak to zrobić?

Nic prostszego. Wystarczy do wazonu dodać kilka kropel wybielacza, który nada kwiatom świeżości i utrzyma ich żywotność na dłużej. Nie musisz trudzić się z kupowaniem tajemniczych mikstur i wydawaniem pieniędzy w błoto. Wystarczy sięgnąć do szafki i wyciągnąć z niej najzwyklejszy wybielacz, który gości w każdym domu.

Wybielacz o zapachu cytrynowym

Dobrym sposobem jest użycie wybielacza o zapachu cytrynowym, wówczas z wazonu ulatniać się będzie ładny, cytrusowy zapach. Goście nie dość że oszaleją z zachwytu, gdy zobaczą kwiaty, to jeszcze nieziemski zapach zapewni im niezapomniane doznania. Twoje koleżanki, rodzice czy nawet teściowa będą się zastanawiać, jakie czary zadziałały na tak fenomenalne kwiaty. Wybielacz zadziała jak substancja dezynfekująca wodę z bakterii, które przyspieszają więdnięcie kwiatów.

Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto, jesteś w stanie zaoszczędzić na pielęgnacji kwiatów oraz na dekoracji stołu. Bo w końcu każda z nas kocha piękne, duże bukiety. Istnieje jeszcze kilka genialnych i sprawdzonych pomysłów na zatrzymanie kwiatów przy życiu.

Przycinanie

Po pierwsze - przycinanie końcówki łodygi, najlepiej pod skosem (aby powierzchnia, przez którą będzie pochłaniana woda była jak największa).

Zdjęcie Dolej kilka kropli wybielacza do kwiatów. Efekt Cię zaskoczy #2

Woda

Po drugie - dbać o wodę w wazonie. Kwiaty powinny mieć swobodę, nie wolno ich związać. Warto zalać je zimną, wcześniej przegotowaną wodą. Zapominamy często o regularnej zmianie wody w wazonie, powinna ona być wymieniana codziennie. Warto dodać też kostki lodu, aby obniżyć temperaturę wody. Po trzecie - odżywianie kwiatów.

Oprócz wcześniej wymienionego wybielacza można dodać szczyptę cukru, miód lub pół aspiryny. Ciekawą opcją jest dodanie szczypty kwasku cytrynowego, który zwiększy kwasowość wody, tym samym zatrzymując rozwój bakterii. A może zasuszyć tak piękny bukiet?

Jest na to prosty sposób!

Jak to zrobić? Wystarczy zrobić w łodyżce kwiatu małą, pionową dziurkę i wsadzić w nią zapałki główką do góry. Co to da? Zmniejszy proces gnicia roślin, przez co kwiaty nie zwiędną wcale. Zamiast tego zasuszą się i pozostaną z nami na wieki. Jak widać jest multum sposobów, jak utrzymać piękne bukiety kwiatów przy życiu.