Znak zodiaku a stres. Jak go znosisz?

Katarzyna

Horoskopy

05.05.2020 19:05

Znak zodiaku a stres. Jak go znosisz?

Każdy z nas różnie reaguje na stres. Różne rzeczy też powodują, że w ogóle się denerwujemy. Kwarantanna, praca w domu czy brak możliwości wyjścia z domu mogą powodować, że częściej i łatwiej się denerwujemy. Każdy znak zodiaku cechuje się odmienną podatnością na stres oraz sposobami, jak sobie z nim radzić. Przeczytajcie poniższy artykuł i sprawdźcie, jakie są sposoby na stres poszczególnych znaków zodiaku.

Zdjęcie Znak zodiaku a stres. Jak go znosisz? #1

Baran

Barany to osoby, które posiadają w sobie wiele energii oraz są bardzo ruchliwe. Lubią dawać z siebie 100% i potrafią zaciekle walczyć o swoje. Dlatego dla nich najlepszym sposobem na pozbycie się złej energii i nerwów jest cicha i spokój, aby się wyciszyć potrzebują kontaktu z naturą oraz uspokajającego zajęcia jak np. czytanie książki czy spokojny spacer.

Byk

Byk jest bardzo obowiązkowy i poukładany, dlatego nie lubi być krytykowany i negatywnie oceniany. Poprzez swój perfekcjonizm stara się nie doświadczać krytyki. Uważa, że otoczenie wywiera na nim presję, co przekłada się na odczuwanie przez niego złych emocji. Byki do wyciszenia potrzebują medytacji oraz chwili dla siebie, która pozwoli im na odseparowanie się od otoczenia i dostrzeżenie, że nie tylko ludzie idealni są wartościowi.

Bliźnięta

Bliźnięta mają cechy takie jak otwartość na innych, ale lubią też spędzać czas samotnie. Osoby spod tego znaku zodiaku nie lubią się nudzić ani robić wszystkiego rutynowo. Dla nich najlepszy sposób na rozładowanie napięcia i stresu to ruch i ćwiczenia, takie jak jazda na rowerze czy mocne ćwiczenia.

Rak

Raki to osoby, które najlepiej czują się same za sobą. Cenią sobie stabilność i bezpieczeństwo zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Gdy któraś z tych sfer życia zaczyna im się psuć wtedy mogą odczuwać stres i panikować. Dla Raków na pozbycie się stresu najlepiej działa joga lub medytacja na łonie natury.

Zdjęcie Znak zodiaku a stres. Jak go znosisz? #2

Lew

Lwy jako zwierzęta, królują w swoim naturalnym świcie. Osoby przypisane do tego znaku zodiaku również lubią rządzić i mieć kontrolę na swoim życie oraz życiem innych np. pracowników czy partnera. Brak możliwość kontrolowania niektórych spraw sprawia, że zaczynają odczuwać stres. Lwom na pozbycie się złych emocji zaleca się głębokie oddechy oraz mantry, mówiące, że nie można wszystkiego kontrolować.

Panna

Panny są z natury sumienne i bardzo dokładne. Zaczynają się denerwować, gdy coś nie idzie po ich myśli. Odczuwają stres, gdy niezgodności nie da się rozwiązać logiką lub pracą. Panny radzą sobie ze stresem poprzez chwilowe odseparowanie się od danego problemu, aby później spojrzeć na niego ze „świeżym” umysłem i z dystansem.

Waga

Osoby spod znaku Wagi zazwyczaj są oazą spokoju oraz nie okazują tak łatwo swoich emocji. Stresem napawa ich jednak sytuacja, gdy coś nie układa się po ich myśli. Wtedy wpadają w panikę oraz odczuwają negatywne emocje, aby się ich pozbyć, powinny skupić swoją uwagę na pracy artystycznej, takiej jak garncarstwo czy indywidualne tworzenie biżuterii.

Skorpion

Skorpiony potrafią ukrywać swoje prawdziwe uczucia pod luzackim sposobem bycia. Nie pokazują innym swoich emocji przez co z problemami borykają się sami. Dla Skorpionów sposobem na rozładowanie negatywnych emocji zaleca się uprawianie sportów intensywnych, takich jak boks czy inne sztuki walki. Stres może zniknąć również wtedy, gdy podzielą się swoimi problemami z zaufaną osobą.

Strzelec

Strzelce to osoby mająca w sobie wiele energii oraz żywiołowości. Brak im jednak cierpliwości i spokoju ducha. Strzelce lubią ryzyko w życiu zawodowym, jak i miłosnym, dlatego przysparza im to wiele nerwów. Chcą zawsze widzieć szybkie efekty swoich decyzji, a gdy ich brak, wtedy odczuwają gniew i stres. Żeby sobie z tym poradzić, zaleca się im spotkania ze znajomymi lub wcześniej niezaplanowane wycieczki.

Koziorożec

Koziorożce chcą, aby ludzie odbierali ich jako profesjonalistów, przez to są wrażliwe oraz spokojne. Chcą być perfekcyjne pod każdym względem, jednak nie zawsze się im to udaje. Wtedy do głosu dochodzą emocje i stres. Na wyciszenie Koziorożcom zaleca się długą i ciepłą kąpiel z książką i kieliszkiem wina.

Wodnik

Wodniki to osoby, które cechują się niezależnością. Nie lubią ograniczeń ani ram czy stereotypów, które znacząco wpływają na ich poziom stresu. Wtedy najlepszym lekarstwem jest chwila dla siebie oraz możliwość odseparowania się od innych. Warto postawić wtedy na samotny spacer lub przejażdżkę samochodem.

Ryby

Ryby nie lubią kłótni ani konfliktowych sytuacji. Bardzo źle znoszą niemiłą wymianę zdać czy negatywną konfrontację z innymi. W takich sytuacjach najczęściej udają, że nic złego się nie stało. To jednak błąd. Rybom zaleca się wtedy rozmowę z bliską osobą oraz wyrzucenie z siebie negatywnych emocji.