Rysy na okularach? Sprawdź jak się ich pozbyć

Katarzyna
Uroda
27.02.2020 21:14
Rysy na okularach? Sprawdź jak się ich pozbyć

Okulary to rzecz, która pomaga nam w odpowiednim widzeniu. Dlatego warto zadbać, aby się nigdzie nie zarysowały. Jednak nie zawsze udaje się nam ustrzec je przed zadrapaniami. Rysy i wyżłobienia na szkłach okularów nie wyglądają dobrze, a poza tym uniemożliwiają wyraźne widzenie. Jednak istnieje kilka sposobów, które mogą temu zaradzić.

Zdjęcie Rysy na okularach? Sprawdź jak się ich pozbyć #1

W poniższym artykule znajdziecie kilka łatwych trików, dzięki którym pozbędziecie się rysów na okularach. Należy również pamiętać, że wszystko zależy od tworzywa z jakiego wykonane są soczewki. Jeśli są szklane to rysy mogą nie zniknąć, jeśli natomiast plastikowe- to istnieje spore prawdopodobieństwo, że się ich pozbędziemy.

Pasta do zębów

Pasta do zębów to najlepszy trik, dzięki któremu możemy pozbyć się rysów z okularów. Produkt ten na pewno każdy z nas posiada w swojej łazience, więc nie trzeba go specjalnie kupować. Należy nanieść niewielką ilość pasty na soczewkę a następnie powoli ją w nią wcierać. W przypadku głębokich zadrapań możliwe, że trzeba będzie tę czynność powtórzyć. Najlepiej sprawdzi się pasta z niskim wskaźnikiem ścieralności –RDA na poziomie 70-80.

Soda oczyszczona

Innym dobrym sposobem na zadrapania jest soda oczyszczona. Produkt ten również łatwo można znaleźć w każdej kuchni. Na pewno dobrze poradzi sobie z rysami na soczewkach i okularach. Jej współczynnik ścieralności wynosi tylko 7 RDA, dlatego jest ona bezpieczna i nie zniszczy powłoki soczewek. Do miski powinniśmy wodę i dodać do niej sodę oczyszczoną. W takim roztworze zanurzamy okulary, a później miękką ściereczką wycieramy soczewki. Następnie musimy wypłukać okulary i pozostawić je do wyschnięcia.

Zdjęcie Rysy na okularach? Sprawdź jak się ich pozbyć #2

Pasta do polerowania

Kolejnym sposobem na usunięcie rys jest pasta do polerowania. Należy jej jednak użyć dopiero wtedy, gdy powyższe sposoby nie przynoszą efektu. Należy nanieść jej niewielką ilość na ściereczkę z mikrofibry, a następnie okrągłymi ruchami wcierać w okulary. Zabieg ten należy powtarzać co siedem dni, aby efekt faktycznie się utrzymał. Warto użyć tu wosku do polerowania auta lub pasty do mebli, które posiada w swoim składzie wosk.

DIY - pasa do czyszczenia okularów

Ten sposób wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności, ponieważ będziemy mieli w nim do czynienia z kwasem. Aby zrobić domową pastę potrzebujemy substancji trawiącej szkło ( np. kwas fluorowodorowy), wysokiej jakości gumowych rękawiczek, które ochronią dłonie oraz wacików bawełnianych lub patyczków do czyszczenia uszu. Na początek na ręce musimy ubrać rękawiczki, a później za pomocą wacika należy nanieść na soczewki trochę kwasu fluorowodorowego. Nie można go pocierać, tylko należy go delikatnie i równomiernie rozłożyć na soczewkach za pomocą wacika lub patyczka. Produkt ten może być na okularach maksymalnie do 5 minut, po tym czasie trzeba go dokładnie zmyć zarówno ze szkieł jak i oprawek okularów. Na sam koniec kolistymi ruchami możemy wyczyścić szkła za pomocą miękkiej szmatki z mikrofibry.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną