Zapalenie ucha - DOMOWE SPOSOBY NA ZŁAGODZENIE!

Zapalenie ucha - DOMOWE SPOSOBY NA ZŁAGODZENIE!

Ból ucha jest wyjątkowo dotkliwy i nieprzyjemny. Chociaż częściej przydarza się dzieciom, to nie jest obcy także nam dorosłym. Ból to zazwyczaj objaw zapalenia ucha, które należy skonsultować z lekarzem. Jednak ból potrafi być tak dotkliwy, że potrzebujemy natychmiastowej ulgi, jeszcze zanim udamy się na wizytę.

Zdjęcie Zapalenie ucha - DOMOWE SPOSOBY NA ZŁAGODZENIE! #1

Ostre zapalenie ucha środkowego najczęściej wywoływane jest przez bakterie, rzadziej wirusy. Nieprzyjemne objawy to nie tylko ból, ale także gorączka, niepokój, niechęć wobec jedzenia i picia, a nawet biegunka i wymioty. Konieczna jest oczywiście wizyta u lekarza. Nie należy objawów bagatelizować i leczyć się na własną rękę. Jednak warto znać sposoby, które przyniosą nam szybką ulgę podczas nieznośnego bólu.

Ciepły okład

Ulgę poczujemy, jeśli przykładać będziemy ciepłe, suche okłady na bolące ucho. Możemy do tego celu wykorzystać rozgrzany na kaloryferze ręcznik, termofor lub ugotowane jajko, które równie długo utrzymuje ciepło. Możemy wykorzystać także gruboziarnistą sól - podgrzej ją na patelni lub w piekarniku i wsyp do skarpetki lub chusteczki. Okład przyłóż w bolące miejsce na 15-20 minut. Uważaj, aby nie poparzyć skóry.

Zdjęcie Zapalenie ucha - DOMOWE SPOSOBY NA ZŁAGODZENIE! #2

Oliwa z oliwek

Aplikacja kilku kropelek oliwy z oliwek przyniesie ulgę, a także pomoże usunąć nagromadzoną woskowinę. Oliwę należy przed wprowadzeniem do ucha podgrzać do temperatury naszego ciała, po zakropieniu możemy wykonać delikatny masaż, a następnie pozwolić na wypłynięcie substancji.

Zdjęcie Zapalenie ucha - DOMOWE SPOSOBY NA ZŁAGODZENIE! #3

Czosnek

Czosnek to naturalny antybiotyk, dlatego warto sięgnąć po niego podczas choroby. Przy bólu ucha poza spożywaniem dużych ilości czosnku, możemy również zawinąć jeden rozgnieciony delikatnie ząbek w cieniutką chusteczkę i wsadzić do bolącego ucha.

Zdjęcie Zapalenie ucha - DOMOWE SPOSOBY NA ZŁAGODZENIE! #4

Liść geranium

Ból szybko minie, jeśli do ucha wsadzimy świeży, zwinięty liść geranium. Przed zwinięciem możemy go lekko potrzeć, by puścił trochę soki.

Zdjęcie Zapalenie ucha - DOMOWE SPOSOBY NA ZŁAGODZENIE! #5

Woda

Duże ilości płynów, pomogą nawodnić cały organizm. Jest to bardzo ważne kiedy jest osłabiony. Jeśli nie lubisz wody, możesz sięgnąć np. po imbirową herbatkę.

Nigdy nie bagatelizuj bólu ucha, niezależnie od tego, czym jest spowodowany. Powyższe sposoby mają jedynie pomoc Ci znieść ból przed wizytą u lekarza, a nie Cię od niej odwieść.

Patrycja

Polecane