13 zastosowań skórek od banana – od tej pory już nigdy ich nie wyrzucisz!

13 zastosowań skórek od banana – od tej pory już nigdy ich nie wyrzucisz!

Skórka od banana nie tylko posiada w sobie wiele niesamowitych właściwości, na przykład magnez, potas, żelazo, witaminy z grupy A, B i C, które można wykorzystać na wiele sposobów. Zazwyczaj jednak ląduje w koszu na śmieci, jako że jesteśmy przekonani o jej nieprzydatności. Poznaj jednak zastosowania skórek od banana, które doskonale wpływają na estetykę, zdrowie oraz porządek w domu.

Zdjęcie 13 zastosowań skórek od banana – od tej pory już nigdy ich nie wyrzucisz! #1

Skórka dla zdrowia

Drzazgi

Enzymy zawarte w wewnętrznej części skórki sprawiają, że drzazga sama wysuwa się z naszej skóry. Wystarczy nałożyć skórkę na miejsce, w którym wbiła się drzazga i zabezpieczyć bandażem. W ciągu dnia opatrunek należy zmieniać jak najczęściej. Jeśli drzazga zacznie już wychodzić, to śmiało można wyciągnąć ją przy pomocy pęsety.

Siniaki

Masz problem z siniakami i pojawiają się nawet przy najmniejszym uderzeniu? Siniaki nie wyglądają estetycznie, a na dodatek są bolesne. Jest jednak na to sposób. Pocieraj miejsce, w którym występuje siniak, wewnętrzną częścią skórki od banana. Co jakiś czas powtarzaj czynność, a siniak zniknie znacznie szybciej.

Łuszczyca

Problem ten jest bardzo uciążliwy, ale nie musi tak być. Wystarczy, że będziesz pocierać dane miejsce wewnętrzną częścią skórki od banana. Na początku może pojawić się zaczerwienienie, jednakże jest to naturalna reakcja. Po codziennym używaniu skórki z czasem zaobserwujesz zmiany.

Skórka dla urody

Trądzik

Jeśli zmagasz się z trądzikiem, to jest na to rada. Wystarczy, że każdego wieczoru będziesz pocierać skórę twarzy wewnętrzną częścią skórki od banana. Pamiętaj jednak, aby po zabiegu nie obmywać twarzy wodą. Jeśli obawiasz się pobrudzenia poduszki resztkami miąższu, to rozłóż ręcznik i połóż się spać. Z rana umyj twarz pod bieżącą wodą.

Zęby

Marzysz o białym uśmiechu? Pragniesz pozbyć się żółtych przebarwień zębów? Z tym również może pomóc ci skórka od banana. Wystarczy pocierać wewnętrzną częścią skórki, a zęby staną się bielsze i lśniące.

Zdjęcie 13 zastosowań skórek od banana – od tej pory już nigdy ich nie wyrzucisz! #2

Brodawki

W tym przypadku technika niczym nie różni się od pozbywania się drzazg. Na miejsce brodawki nałóż skórkę i zabezpiecz bandażem. Zmieniaj opatrunek jak najczęściej, a po kilku dniach zobaczysz efekty.

Sucha cera

Wielu ludzi zmaga się z suchą skórą twarzy, szczególnie podczas zimy. Wystarczy jednak, że zmiksujesz kawałki skórki z banana z sodą oczyszczoną i wodą, a następnie nałożysz na twarz, szyję i dekolt. Po 20 minutach zmyj mieszankę pod bieżącą wodą.

Zmarszczki

W tym przypadku zabieg jest wyjątkowo prosty. Wystarczy robić okłady ze skórką z banana na miejscach, których występują zmarszczki.

Regeneracja twarzy

Skóra twojej twarzy straciła kolory i wygląda na zmęczoną? Skuś się na prostą maseczkę. Wystarczy dokładnie umyć twarz bieżącą wodą i mydłem, a następnie nałożyć plastry skórek na twarz. Kiedy skórki wyschną, śmiało opłucz twarz przy użyciu ciepłej wody.

Włosy

Maseczka ze skórek z banana to idealna regeneracja dla zniszczonych włosów. Zmiksuj kawałki skórki z wodą, a następnie nałóż na włosy i odczekaj 30 minut. Następnie spłucz i umyj włosy tak, jak robisz to zawsze.

Zdjęcie 13 zastosowań skórek od banana – od tej pory już nigdy ich nie wyrzucisz! #3

Skórka dla domu

Sztućce

Szukasz sposobu, aby twoje sztućce błyszczały się przy każdym użyciu? Wystarczy nacierać je skórką od banana. Po takim zabiegu z pewnością będą one lśniły na twoim stole.

Ćmy

Nocne motyle uwielbiają przylatywać do światła, które jest zapalone w naszym domu. Jeśli jednak nie chcesz na nie polować, to wystarczy wystawić skórkę z banana, która zadziała jak wabik. Słodki zapach i smak z pewnością przyciągną ćmy do skórki.

Buty

Masz kilka minut do wyjścia, a twoje buty stały się matowe i bez połysku? Potrzyj ich powierzchnię skórką od banana, a momentalnie otrzymasz niesamowicie lśniące buty.

Emila

true

Polecane