Lifestyle

Zauważyłeś kartkę na tylnej szybie auta? Nie wysiadaj i odjedź jak najszybciej!

Agnieszka

Oct. 30, 2019, 12:09 p.m.

Zauważyłeś kartkę na tylnej szybie auta? Nie wysiadaj i odjedź jak najszybciej!

Złodzieje samochodów przechodzą samych siebie w wymyślaniu coraz to nowszych sposób na pozbawienie nas naszej własności. Samochody to idealny kąsek dla złodzieja, który chce szybko zarobić. Jaki sposób kradzieży wymyślili tym razem?

Zdjęcie Zauważyłeś kartkę na tylnej szybie auta? Nie wysiadaj i odjedź jak najszybciej! #1

Karta na tylnej szybie samochodu

Złodzieje wpadli na sposób, na który wielu z nas się może nabrać. Umieszczają na tylnej szybie samochodu kartkę z jakimś napisem. Ofiary kradzieży zazwyczaj zauważają ją dopiero po wejściu do samochodu i odpaleniu silnika lub włożeniu kluczyków do stacyjki. Naturalnym odruchem w takiej sytuacji jest wyjście z samochodu i udanie się na tył, aby zobaczyć, co to za kartka.

Jeśli zostawisz kluczyki w stacyjce, złodziej szybko podbiega i odjeżdża z Twoim samochodem. Jeśli weźmiesz kluczyki ze sobą, złodziej pocieszy się Twoją torebką z dokumentami i pieniędzmi.

Zdjęcie Zauważyłeś kartkę na tylnej szybie auta? Nie wysiadaj i odjedź jak najszybciej! #2

Metoda na usterkę

Inną popularną i sprytną metodą kradzieży samochodów jest metoda na usterkę. Na czym to polega? Zazwyczaj złodziej sygnalizuje nam, gdy jedziemy autem, że mamy jakąś usterkę. Na przykład przebitą oponę. Kiedy się zatrzymujemy i odchodzimy auto dookoła, szukając uszkodzenia, złodziej podbiega i odjeżdża naszym autem. W obu przypadkach największym zagrożeniem okazuje się pozostawienie kluczyków w stacyjce. Wtedy nie ma już żadnego zabezpieczenia przed kradzieżą.Co się dzieje z kradzionymi samochodami?

Zazwyczaj rozbierane są one na części. Każda sprawna część samochodu potem jest sprzedawana i to właśnie na częściach złodzieje zarabiają najwięcej. Z tego względu odnalezienie skradzionego samochodu i sprawcy kradzieży jest bardzo trudne. Policjanci starają się infiltrować zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się kradzieżą samochodów na części. Jednak i przestępcy często dostają “cynki” o prowadzonych działaniach. Walka z nimi jest więc bardzo trudna.