Nieznane zastosowanie aspiryny – dowiedz się, w jaki sposób możesz ja wykorzystać!

Nieznane zastosowanie aspiryny – dowiedz się, w jaki sposób możesz ja wykorzystać!

Stosowana na całym świecie aspiryna to idealny środek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przeciwzakrzepowy. Bardzo często stosowany w czasie przeziębień i grypy oraz w momencie zaburzeń krążenia krwi. Ogólnie mówiąc, najczęściej jest stosowana pod kątem zdrowotnym, ale można ją wykorzystać również do innych celów. Dowędź się jak inaczej zastosować aspirynę!

Zdjęcie Nieznane zastosowanie aspiryny – dowiedz się, w jaki sposób możesz ja wykorzystać! #1
Regeneracja skóry


Aspiryna może stać się zamiennikiem dla sklepowych produktów peelingujacych. Regeneruje i oczyszcza twarz, dzięki czemu możemy cieszyć się gładką i lśniącą cerą. Co potrzebujemy?


 • 20ml soku z cytryny

 • 5 tabletek aspiryny

 • 10g sody oczyszczonej


Przygotowanie:


Na samym początku wymieszaj aspirynę z sokiem z cytryny i nałóż na umyta skórę twarzy. Odczekaj 20 minut i delikatnie wykonuj okrągłe ruchy dłońmi, aby masować twarz oraz pozwolić jej lepiej wchłonąć peeling. Następnie opłucz zimną wodą i nałóż sodę oczyszczoną. Dlaczego? Soda pomoże zneutralizować kwas z soku. Po chwili ponownie opłucz pod bieżącą wodą i nałóż swój krem nawilżający. Taki peeling najlepiej wykonywać 1-2 razy w tygodniu.


Wybielacz


Aspiryna idealnie nadaje się w momencie, kiedy mamy dość poszarzałych lub poplamionych białych tkanin. Doskonale radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, a więc ponownie mamy szansę na cieszenie się wyjątkową bielą. Jedyne, co nam jest potrzebne, to 5 tabletek aspiryny i woda.


Przygotowanie:


Dokładnie rozgnieć tabletki i dodaj odrobinę wody – do takiego momentu, aby uzyskać „papkę” o takiej samej konsystencji. Następnie wystarczy nałożyć ją na plamę lub na całość tkaniny i odczekać 15 minut. Po tym czasie śmiało wrzucamy do pralki i pierzemy w ten sam sposób, co zawsze.

Na dolegliwości stóp


Składniki aspiryny tworzą osłonę dla skóry stóp, a więc możemy lepiej je chronić przed niechcianymi drobnoustrojami. Aspiryna zapobiega grzybicy, wysuszaniu oraz powstawaniu odcisków. Co więcej, doskonale zmiększa skórę, a więc możemy cieszyć się gładką i delikatną skórą stóp.


Składniki:


 • 10ml wody

 • 5 tabletek aspiryny

 • 5ml soku z cytryny


Przygotowanie:


Dokładnie rozgnieć aspirynę i wymieszaj ją z resztą składników. Wyrobiona „papkę” nanieś na stopy i dokładnie wmasuj. Odczekaj pół godziny i opłucz pod ciepłą bieżącą wodą. Następnie weź do reki pumeks i delikatnie pozbądź się martwego naskórka, aby uzyskać lepszy efekt. Na samym końcu zastosuj krem nawilżający i gotowe! Taką pielęgnację najlepiej stosować 2-3 razy w tygodniu, aby nieustannie cieszyć się delikatnymi stopami.

Zdjęcie Nieznane zastosowanie aspiryny – dowiedz się, w jaki sposób możesz ja wykorzystać! #2
Odnowa ust


Peeling w postaci aspiryny pozwoli na wygładzenie warg oraz nadanie im blasku. Aspiryna dokładnie pozbędzie się martwego naskórka z ust oraz ich okolic. Co jest nam potrzebne?


 • 5g oliwy z oliwek

 • 6 kropli olejku z witamina E

 • 7,5g miodu

 • 2 tabletki aspiryny

 • 12,5g cukru brązowego


Przygotowanie:


Na samym początku należy rozgnieść aspirynę, aby otrzymać bardzo drobny proszek. Do tego możemy użyć moździerza, który ułatwi nam cały proces. Następnie dodajemy resztę składników i dokładnie mieszkamy, aby uzyskać „papkę”. Tak przygotowana mieszankę nakładamy na usta i delikatnie masujemy. Ewentualnie można dodatkowo pozostawić mieszankę na 5 minut dla lepszego działania. Po tym czasie wystarczy opłukać usta pod bieżącą wodą.

Eliminacja wrastających włosków


Wrastające włoski u nóg stanowią duży problem dla wielu osób. Aspiryna jest jednak w stanie pomóc nam z tym kłopotem. Dzięki niej złuszczymy naszą skórę, a włoski przestaną wrastać i wyjdą na wierzch. Co więcej, unikniemy problemów zapalnych oraz pozbędziemy się zaczerwień. Co jest nam potrzebne do tego zabiegu?


 • 7,5g olejku kokosowego

 • tabletka aspiryny


Przygotowanie:


Wymieszaj dwa składniki i dokładnie wetrzyj w miejsca, gdzie pojawia się problem z wrastającymi włoskami. Pozostaw mieszankę na 15 minut i następnie opłucz pod ciepąa bieżącą wodą. Pamiętaj, aby zabieg wykonywać każdego dnia do momentu ustania problemu.

Emila

true

Polecane