Piotr Woźniak-Starak zostawił ogromny majątek. Czy odziedziczy go jego żona?

Piotr Woźniak-Starak zostawił ogromny majątek. Czy odziedziczy go jego żona?
26Sie

Piotr Woźniak-Starak, który zginął w wypadku na motorówce na jeziorze Kisajno, zostawił ogromny majątek. Jego rodzina jest jedną z najbogatszych w naszym kraju. Czy Agnieszka Woźniak-Starak może liczyć na spadek?

Związek Piotra i Agnieszki początkowo wzbudzał kontrowersje. Piotr był bowiem bardzo bogatym człowiekiem. Hejterzy zarzucali więc Agnieszce, że jest z nim tylko dla pieniędzy. Słowa te były bardzo krzywdzące zarówno dla niej, jak i Piotra. Prezenterka wielokrotnie podkreślała, że jej mąż jest wyjątkowym człowiekiem z fantastycznym urokiem i charyzmą. Było jej przykro, że inni postrzegają go jedynie przez pryzmat majątku.

Intercyza

Aby uciąć nieprzychylne spekulacji dotyczące intencji Agnieszki, na jaw wyszedł fakt podpisania intercyzy przed ślubem. W dokumencie jasno określono warunki ewentualnego rozstania.

Agnieszka w przypadku rozwodu miałaby zatrzymać mieszkanie oraz otrzymywać alimenty w wysokości 20 tysięcy złotych miesięcznie.

Intercyza jednak nic nie zmienia. Agnieszka dziedziczy cały majątek.

View this post on Instagram

💅🏻 #semilac #032 #biscuit 🍪

A post shared by Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak) on

Warto zwrócić uwagę na fakt, że intercyza dotyczy rozwodu. W przypadku śmierci, małżonek na pełne prawo do dziedziczenia majątku, którego zmarły dorobił się jeszcze będąc kawalerem oraz w trakcie trwania małżeństwa. Wyjątkiem może być jedynie wykluczenie małżonka z dziedziczenia w testamencie. Na ten temat jednak nie pojawiły się żadne informacje.

Majątek rodziny Staraków szacuje się na 6 miliardów złotych. Większość przychodów generuje firma Polpharma. Majątek Piotra Woźniak-Staraka generował jednak przychody również z działalności producenckiej. Tylko w 2017 roku jego spółka wygenerowała 27 milionów przychodu. Woźniak-Starak był też właścicielem luksusowych samochodów oraz nieruchomości.


następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja