Lifestyle

Chcesz ochłodzić samochód w kilka sekund? Wykorzystaj ten TRIK! (VIDEO)

Agnieszka

July 24, 2019, 2:52 p.m.

Chcesz ochłodzić samochód w kilka sekund? Wykorzystaj ten TRIK! (VIDEO)

Fala upałów znów zagościła w naszym kraju. Oznacza to, że po raz kolejny klimatyzatory i wiatraki pójdą w ruch. Najgorzej wcale nie jest na zewnątrz, czy w domu. Prawdziwy upał czeka na nas w nagrzanym samochodzie. Jak go ochłodzić w kilka sekund?

Zdjęcie Chcesz ochłodzić samochód w kilka sekund? Wykorzystaj ten TRIK! (VIDEO) #1

Temperatura może wzrosnąć tak bardzo, że zacznie zagrażać naszemu zdrowiu. Mowa głównie złym samopoczuciu i znacznym pogorszeniu koncentracji, co podczas jazdy samochodem może mieć tragiczne skutki.

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zanim klimatyzacja ochłodzi samochód, przejedziemy sporo kilometrów w prawdziwym upale. Klimatyzacja musi bowiem ochłodzić gorące powietrze, które znajduje się w środku.

Samochód zaparkowany na w upalny dzień na słońcu bardzo szybko się nagrzewa. Po zaledwie godzinie temperatura może wzrosnąć o kilka, a nawet kilkanaście stopni. Kiedy na zewnątrz jest 36 stopni C, w samochodzie temperatura może wzrosnąć nawet do 60!

Tak ważne jest więc pamiętanie o tym, aby nigdy nie pozostawiać w aucie dziecka, ani zwierzęcia! Istnieje wiele przypadków śmiertelnych konsekwencji takiego zachowania. Warto też wiedzieć, że w przypadku, gdy widzimy zamknięte w aucie dziecku lub zwierzę w upalny dzień, mamy prawo do wybicia szyby i wyciągnięcia ich ze środka. Następnie należy zadzwonić na straż miejską lub policję.

Istnieje jednak ciekawy sposób na to, aby powietrze to szybko opuściło pojazd. Dzięki temu, że wymieni się powietrze w samochodzie, klimatyzacja dużo szybciej spełni swoją funkcje.

Zdjęcie Chcesz ochłodzić samochód w kilka sekund? Wykorzystaj ten TRIK! (VIDEO) #2

Niestety, nie wystarczy samo otworzenie okna. Powietrze wymienia się wtedy bardzo powoli. Co więc należy zrobić?

  • Otwórz całkowicie okno od strony kierowcy.
  • Wysiać i otwórz drzwi od strony pasażera.
  • Następnie zacznij je otwierać i zamykać tak, aby “wypychać” gorące powietrze z auta.

Sprawdź, jak to wygląda na poniższym filmiku: