HIT! Najnowszy sposób na cellulit. Stosuje go nawet Beyonce i Meghan Markle!

Elżbieta

Uroda

July 9, 2019, 6:07 p.m.

HIT! Najnowszy sposób na cellulit. Stosuje go nawet Beyonce i Meghan Markle!

Cellulit to zmora większości kobiet, dopada nas niezależnie od masy ciała. Walka z nim jest monotonna, długa i często bezskuteczna. Wymaga wiele czasu i cierpliwości. W ostatnim czasie wynaleziono nową metodę sprzyjającą walce z cellulitem. Bardzo szybko okazało się, że jest ona hitem, a swoimi efektami chwalą się nawet takie gwiazdy jak Beyonce!

‘Body combing’ to specjalny masaż, który wspiera walkę z cellulitem. Można go wykonywać samemu w domu.

Co to jest?

Body Combing to masaż, w którym wykorzystuję się kamienie jadeitowe. Technika przywędrowała do nas z Chin, gdzie jest nazywana Gua Sha. Masaż może być wykonywany na sucho i przynosi świetne rezultaty. Moda na tą technikę została zapoczątkowana przez Katie Brindle, a do grona jej fanów nalezą już Meghan Markle i Beyonce.

Katie Brindle przyznała, że pierwszy raz ze szczotką z kamienia jadeitowego spotkała się 18 miesięcy temu w Shanghaiu, a metoda ta pomogła jej bardzo szybko wrócić do formy po ciąży.

Jak to działa?

Masaż szczotką wykonaną z kamienia jadeitowego poprawia cyrkulację krwi w organizmie. Działa jak dobry detoks, dzięki niemu, zostaje przyspieszony transport wartości odżywczych, co w efekcie prowadzi, do przyspieszenia procesu rozkładania się toksyn.

Jadeit jest rzadkim minerałem, który tworzy się w niskich temperaturach i wysokich ciśnieniach.

Jak to zrobić?

Masz może być wykonywany na skórze zmoczonej wodą, bądź nawilżonej olejkiem, niektórzy robią to na sucho. Polega on na przeciąganiu po ciele szczotką wykonaną z kamienia jadeitowego z góry do dołu. Powinien trwać 5 minut. Masować można całe ciało lub tylko miejsca pokryte pomarańczową skórką. Zalecane jest wykonywanie masażu dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Rano mogą to być szybkie i pobudzające ruchy a wieczorem spokojne i relaksujące. Po masażu skóra może być zaczerwieniona lub może posiadać czerwone paski, jednak efekt ten znika po krótkiej chwili. Aby technika przyniosła widoczne rezultaty, powinna być stosowana regularnie przez dłuższy czas.

Zestawy do masażu można zakupić na stronach internetowych, zawierają kamienie jadeitowe, zakończone gładko lub ząbkami na wzór szczotki.