Podlewaj storczyka piwem! Efekty z pewnością Cię zaskoczą

Podlewaj storczyka piwem! Efekty z pewnością Cię zaskoczą

Dla wielu z Was pewnie wyda się to ryzykowne. Warto jednak skorzystać z tej metody i przekonać się, że ona rzeczywiście działa. Mowa o podlewaniu storczyka rozcieńczonym piwem.

Zdjęcie Podlewaj storczyka piwem! Efekty z pewnością Cię zaskoczą #1

Piwo - odżywka dla storczyka

Storczyki, jeśli odpowiednio zadbać, stanowią piękną ozdobę naszego domu. Konieczne jest jednak ich odpowiednie traktowanie, na przykład odżywianie. Niewiele osób wie, że piwo stanowi dla storczyków świetną odżywkę. Dlaczego?

Okazuje się, że w piwie jest spora zawartość witaminy z grupy B. Z tego napoju kwiaty doskonale absorbują składniki odżywcze. Witamina z grupy B i inne zawarte w piwie związku wzmacniają korzenie, dzięki czemu roślina rośnie silniejsza i zdrowsza.

Jak stosować piwo do storczyków?

Konieczne jest rozcieńczenie jasnego piwa. Musimy piwo wymieszać z wodą w proporcji 1:30. Tak przygotowany roztwór wlewamy do doniczki z kwiatem. Stosujemy nie częściej niż raz w miesiącu.

Pamiętaj, że od grudnia do marca storczyków w ogóle nie nawozimy i nie odżywiamy. W tym okresie nie można więc stosować również tej metody.

Od kwietnia do września nawozimy storczyki intensywnie. Wtedy najlepiej nawozić storczyki preparatami o dużej zawartości azotu. W połowie sierpnia warto jednak stopniowo zmniejszać dawkę tego pierwiastka.

Zdjęcie Podlewaj storczyka piwem! Efekty z pewnością Cię zaskoczą #2

Jak wybrać dobrego storczyka w kwiaciarni?

Storczyki to jedne z najpiękniejszych kwiatów dostępnych w kwiaciarniach. Ich pielęgnacja jest jednak trochę skomplikowana. Zanim kupisz storczyka upewnij się, że nie posiada on na liściach żadnych plam i ubytków na liściach. Zwróć też uwagę na to, czy pąki nie są zwiędnięte. Najlepszy storczyk to taki, który ma rozwinięty jeden kwiat i dużo zdrowych pąków.


Storczyki – co zrobić, kiedy przekwitną i jak je pielęgnować?
true

Polecane