Ważna zmiana w WhatsApp! Wyeliminuje ryzyko częstych wpadek

Ważna zmiana w WhatsApp! Wyeliminuje ryzyko częstych wpadek
20Cze

Z pewnością większość z was miała kiedyś taką sytuację. W pośpiechu chwytamy telefon, chcąc wysłać komuś zdjęcie, jednak jedno kliknięcie w nieodpowiednie miejsce sprawia, że wiadomość trafia nie do tej osoby, do której powinna. Ryzyko takiej sytuacji znacznie spadnie.

Zdjęcie Ważna zmiana w WhatsApp! Wyeliminuje ryzyko częstych wpadek #1

Zmiany w WhatsApp

WhatsApp wpadł na pomysł, aby ulepszyć swoją aplikację. Dzięki tej aktualizacji zmniejszy się ryzyko wysłania wiadomości do nieodpowiedniego kontaktu. Nie spadnie ono jednak do zera. Na czym polega zmiana?

Najnowsza wersja WhatsApp będzie miała dodatkową funkcję. Po kliknięciu w zdjęcie w galerii, które mamy zamiar wysłać, w lewym górnym rogu pojawi się ikona kontaktu, do którego dotrze zdjęcie. Jest więc szansa, że uda nam się uniknąć wpadki. Nie jest to rozwiązanie, które całkowicie eliminuje pomylenie kontaktów, ale nasze oko może zauważyć błąd.

Kiedy zmiany wejdą w życie

Ulepszona wersja WhatsApp (o numerze 2.19.173) jest na razie w fazie przygotowań. Testowana jest jedynie wersja na Androida. W przyszłości jednak nowa wersja ma szansę również na iOS. Warto poczekać na taką zmianę. Pozornie nieznacząca funkcja może sprawić, że sytuacje typu “ups, nie to okno” będą zdarzać się o wiele rzadziej.

Zdjęcie Ważna zmiana w WhatsApp! Wyeliminuje ryzyko częstych wpadek #2

Szyfrowane wiadomości

Aplikacja ta jest jedną z niewielu na rynku, które zapewniają bezpieczeństwo naszych wiadomości. Są one bowiem całkowicie szyfrowane. Dzięki temu dostęp do nich mamy tylko my oraz odbiorcy naszych wiadomości. Nikt z zewnątrz nie wykradnie naszych wiadomości, zdjęć, czy nagrań. Dostępu do nich nie ma nawet sam WhatsApp.

WhatsApp wyróżnia się też możliwością wysyłania dużych plików. Pewnie nie raz próbowaliście wysłać komuś plik przez inne komunikatory, jednak dostaliście informacje, że jest on zbyt duży. W WhatsApp możemy przesyłać pliki nawet do 100 MB.

Co sądzicie o nadchodzących zmianach? Korzystanie z komunikatora WhatsApp?

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ