Dom

Proszek do pieczenia - poznaj jego nietypowe zastosowania!

Patrycja

May 28, 2019, 8:53 a.m.

Proszek do pieczenia - poznaj jego nietypowe zastosowania!

Proszek do pieczenia został wynaleziony w XIX wieku, a na pomysł jego sprzedaży w małych torebeczkach wpadł niemiecki aptekarz doktor Oetker. Dzisiaj używamy go do wypieków i znaleźć możemy w każdej kuchni. Jednak jego zastosowanie jest szersze i nie ogranicza się tylko do pieczenia.

Zdjęcie Proszek do pieczenia - poznaj jego nietypowe zastosowania! #1

Meble

Proszek do pieczenia świetnie sprawdzi się w domowych porządkach. Możemy używać go do odświeżania mebli, przedmiotów z wikliny i tapicerki w samochodzie.

Fugi

W połączeniu ze z zwykłą wodą jest niezastąpiony przy czyszczeniu fug. Stworzoną z tych dwóch składników papkę, nakładamy na fugi łazienkowe lub kuchenne na 10 minut. Wystarczy przetrzeć, by cieszyć się ich czystością.

Zdjęcie Proszek do pieczenia - poznaj jego nietypowe zastosowania! #2

Rdza

Nie można nie wspomnieć, że jest bardzo pomocny w usuwaniu rdzy. Czyszczenie łazienkowych zakamarków i odświeżanie srebra to dla niego pestka!

Kuchenne plamy i zapachy

Dzięki zastosowaniu proszku do pieczenia, możemy pozbyć się uciążliwych, tłustych plam w kuchni. Dokładnie wyczyścimy nim drewniane chochelki i deski do krojenia, a także usuniemy nieprzyjemnie zapachy z lodówki.

Pranie

Dodanie go do prania, przywróci naszym białym tkaninom dawną świeżość i blask. Dodatkowo zmiękczy materiał i pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki. Wystarczy, że wsypiemy pół opakowania do komory z proszkiem podczas prania.

Bezlitosny dla mrówek

Mieszanka cukru i proszku do pieczenia jest skutecznym środkiem przeciwko mrówkom i karaluchom. Wystarczy rozsypać go w miejscu, gdzie się pojawiły i po kłopocie.

Zdjęcie Proszek do pieczenia - poznaj jego nietypowe zastosowania! #3

Zdrowie

Niewielka ilość pieczenia dodana do pasty do zębów, usunie kamień nazębny, złagodzi stany zapalne jamy ustnej i pomoże przy nieświeżym oddechu. Jest także ceniony przy kłopotach z trawieniem.