Przepędź mrówki raz na zawsze! Poznaj genialne rozwiązanie z twojej kuchni

Patrycja
Dom
28.05.2019 10:53
Przepędź mrówki raz na zawsze! Poznaj genialne rozwiązanie z twojej kuchni

Proszek do pieczenia został wynaleziony w XIX wieku, a na pomysł jego sprzedaży w małych torebeczkach wpadł niemiecki aptekarz doktor Oetker. Dzisiaj używamy go do wypieków i znaleźć możemy w każdej kuchni. Jednak jego zastosowanie jest szersze i nie ogranicza się tylko do pieczenia.

Bezlitosna mikstura dla mrówek 

Ta niepozorna mieszanka może okazać się niezwykle skutecznym środkiem zwalczającym te irytujące insekty.

Składniki

  1. Cukier - 2 części
  2. Proszek do pieczenia - 1 część

Prosta metoda

Mieszanie cukru i proszku do pieczenia może wydawać się zbyt proste, aby mogło działać, ale ta kombinacja ma swoje mocne strony. Ta metoda działa na zasadzie przyciągania owadów do słodkiego zapachu cukru, a następnie niszczenia ich wewnętrznego układu pokarmowego za pomocą proszku do pieczenia. To niezwykle skuteczne rozwiązanie, które można łatwo przygotować w domu.

Przygotowanie

  1. W małej miseczce wymieszaj 2 części cukru z 1 częścią proszku do pieczenia. Możesz dostosować proporcje, ale pamiętaj, aby stosunek cukru do proszku był 2:1.

Zastosowanie

  1. Zlokalizuj miejsca, w których często pojawiają się mrówki. Mogą to być kuchenne blaty, półki, szafki, a nawet miejsca na zewnątrz domu, gdzie często pojawiają się owady.
  2. Rozsyp mieszankę cukru i proszku do pieczenia w tych miejscach. Pamiętaj, aby robić to ostrożnie i równomiernie, aby zapewnić jak największą skuteczność.
  3. Mrówki będą przyciągane słodkim zapachem cukru. Gdy zaczną konsumować mieszankę, proszek do pieczenia zniszczy ich układ pokarmowy, skutecznie eliminując te insekty.
  4. Po kilku dniach zauważysz zmniejszoną aktywność mrówek. Kontynuuj stosowanie mieszanki przez kilka dni, aż całkowicie znikną.

Korzyści tej metody

  • Skuteczność: Mieszanka cukru i proszku do pieczenia jest niezwykle skutecznym środkiem przeciwko mrówkom i karaluchom. Działa na zasadzie przyciągania owadów do słodkiego zapachu cukru, a następnie niszczenia ich wewnętrznego układu pokarmowego.
  • Bezpieczeństwo: Ta metoda jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych. Nie musisz się martwić o toksyczne składniki lub niebezpieczne chemikalia. Mieszanka cukru i proszku do pieczenia jest naturalnym rozwiązaniem, które można stosować w każdym domu.
  • Prostota: Przygotowanie i zastosowanie tej metody jest niezwykle proste. Wszystkie potrzebne składniki są łatwo dostępne w domu, a samo rozmieszczenie mieszanki wymaga tylko kilku chwil.

Inne zastosowania proszku do pieczenia

Meble

Proszek do pieczenia świetnie sprawdzi się w domowych porządkach. Możemy używać go do odświeżania mebli, przedmiotów z wikliny i tapicerki w samochodzie.

 

Fugi

W połączeniu ze z zwykłą wodą jest niezastąpiony przy czyszczeniu fug. Stworzoną z tych dwóch składników papkę, nakładamy na fugi łazienkowe lub kuchenne na 10 minut. Wystarczy przetrzeć, by cieszyć się ich czystością.

Zdjęcie Przepędź mrówki raz na zawsze! Poznaj genialne rozwiązanie z twojej kuchni #1

Rdza

Nie można nie wspomnieć, że jest bardzo pomocny w usuwaniu rdzy. Czyszczenie łazienkowych zakamarków i odświeżanie srebra to dla niego pestka!

 

Kuchenne plamy i zapachy

Dzięki zastosowaniu proszku do pieczenia, możemy pozbyć się uciążliwych, tłustych plam w kuchni. Dokładnie wyczyścimy nim drewniane chochelki i deski do krojenia, a także usuniemy nieprzyjemnie zapachy z lodówki.

 

Pranie

Dodanie go do prania, przywróci naszym białym tkaninom dawną świeżość i blask. Dodatkowo zmiękczy materiał i pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki. Wystarczy, że wsypiemy pół opakowania do komory z proszkiem podczas prania.

 

Bezlitosny dla mrówek

Mieszanka cukru i proszku do pieczenia jest skutecznym środkiem przeciwko mrówkom i karaluchom. Wystarczy rozsypać go w miejscu, gdzie się pojawiły i po kłopocie.

 

Zdrowie

Niewielka ilość pieczenia dodana do pasty do zębów, usunie kamień nazębny, złagodzi stany zapalne jamy ustnej i pomoże przy nieświeżym oddechu. Jest także ceniony przy kłopotach z trawieniem.

 

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną