Sposoby na WRASTAJĄCE WŁOSKI! Pozbądź się problemu!

Patrycja
Uroda
27.04.2019 19:25
Sposoby na WRASTAJĄCE WŁOSKI! Pozbądź się problemu!

Wiele z nas na pewno ma problem z wrastającymi włoskami po depilacji. Po zabiegu wyrywania włosów razem z cebulkami nasza skóra jest gładsza przez dłuższy czas, ale ma on również swoje wady. Bez wątpienia pojawiające się pod skórą zakręcone włoski to jeden z najuciążliwszych. Sprawdź, jak sprawić by włoski nie wrastały.

Zdjęcie Sposoby na wrastające włoski! Pozbądź się problemu! #1

Dlaczego włoski wrastają?

Po pewnym czasie od depilacji włosy miękną i stają się cieńsze. Takim włoskom niezwykle ciężko przebić się przez skórę. Dodatkowo nie pomaga im w tym nasz twardniejący w wyniku ciągłego podrażniania depilatorem, czy maszynką naskórek.

Opisane poniżej metody możemy traktować, jako profilaktykę. Najważniejszym w tej kwestii jest odpowiednie przygotowanie skóry do depilacji i odżywienie po niej.

Peeling

Peelingi różnego rodzaju są bardzo dobrym sposobem na wrastające włoski. Możemy kupić gotowy peeling lub zrobić go samodzielnie używając np. miodu, kawy i oliwy z oliwek. Jeśli przy pomocy peelingu zetrzemy ze skóry stwardniały naskórek, ułatwimy włoskom wzrost.

Zdjęcie Sposoby na wrastające włoski! Pozbądź się problemu! #2

Rękawica

Również przy pomocy pocierania skóry podczas kąpieli pozbędziemy się martwego, twardego naskórka. Możemy ciało szorować szorstką gąbką lub zastosować w tym celu specjalną rękawicę. Takich zabiegów nie możemy jednak przeprowadzać zbyt często, a po każdym należy nawilżyć skórę balsamem.

Sól

Aby zmiękczyć skórę w miejscach, w których włoski wrastają szczególnie uparcie możemy zastosować sól. Łyżeczkę soli należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłej wody. Gotowym płynem pocierajmy skórę dwa razy dziennie przy pomocy wacika kosmetycznego.

Kosmetyk

Jeśli systematycznie depilujemy ciało, powinnyśmy zadbać o zmiękczenie naskórka. Dermokosmetyki dostępne w aptekach i drogeriach, które zawierają kwas glikolowy, mlekowy lub salicylowy, a także mocznik sprawdzą się idealnie. Przez zmiękczoną skórę włoskom łatwiej się przebić, więc problem zatrzymania ich pod powierzchnią będziemy mieć z głowy.

Zdjęcie Sposoby na wrastające włoski! Pozbądź się problemu! #3

Dla Pań, które zmagają się z włoskami często wrastającymi, podrażnieniami po depilacji, rozwiązaniem może okazać się depilacja laserowa. Zabieg ten usuwa włosy i leczy skórę. Dodatkowo zabieg likwiduje nawet wrośnięte już włoski.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną