POCZTA POLSKA walczyć o swoje! Zbliża się kolejny strajk?

POCZTA POLSKA walczyć o swoje! Zbliża się kolejny strajk?
25Kwi

Głośne strajki nauczycieli trwające już od dwóch tygodni nie są jedynym problemem. Rozmowy Związku z kierownictwem Poczty Polskiej trwają już od początku 2019 roku. Swój strajk planują teraz poczciarze, którzy również domagają się zmian! Czego żądają?

Protest

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, pracownicy poczty również domagają się podwyżek. Rozmowy planują na wtorek, ale jeśli nie przyniosą one żadnych rezultatów, to po majówce można spodziewać się z ich strony strajku w żółtych kamizelkach.

O podwyżki wystąpili NSZZ „Solidarność” Poczty Polskiej. Żądają 500 złotych brutto. Jeśli nie dojdzie do tych zmian na rozmowach ostatniej szansy, Związek planuje strajk na 6 maja 2019 roku.

Rozmowy

Tym razem w negocjacjach będzie brał udział nie tylko NSZZ „Solidarność”, ale również Związek Zawodowy Pracowników Poczty. Dziennik podaje, że żółte kamizelki mają nawiązywać do strajków we Francji, które miały miejsce w ubiegłym roku.

Warto wspomnieć, że Związek obejmuje 80 tysięcy pracowników (15 procent) zatrudnionych u pracodawcy będącego największym w kraju.

"Związek postanowił, że protestu nie będzie, jeśli we wtorek podpiszemy porozumienie płacowe. Pójdziemy na to spotkanie z dobrą wolną. Pytanie, czy wykaże ją też pracodawca" – komentuje przewodniczący „Solidarności” Poczty Polskiej, Bogumił Nowicki.

Zdjęcie Zbliża się kolejny strajk? Poczciarze chcą walczyć o swoje! #1
https://pl.wikipedia.org/wiki/Poczta_Polska#/media/File:Centrala_Poczty_Polskiej_ul._Rodziny_Hiszpa%C5%84skich_8_w_Warszawie.jpg

Kolejny etap

Żółte kamizelki to jeszcze nie koniec. Pracownicy poczty planują również wyruszyć przed siedzibę zarządu Poczty Polskiej, aby zaznaczyć swoje stanowisko.

Co myślicie na ten temat?

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja