Lifestyle

PiS znów bierze na celownik Lidl i Biedronkę? KONTROWERSYJNA USTAWA!

Agnieszka

March 4, 2019, 2:33 p.m.

PiS znów bierze na celownik Lidl i Biedronkę? KONTROWERSYJNA USTAWA!

Premier Mateusz Morawiecki znów wziął na celownik duże supermarkety, między innymi Lidla i Biedronkę. Najpierw powstał pomysł dodatkowego opodatkowania, który został zablokowany przez Komisję Europejską. Teraz premier wpadł na pomysł, aby zakazać dużym sieciom handlowym sprzedaży produktów własnej marki.

Zdjęcie PiS znów bierze na celownik Lidl i Biedronkę. KONTROWERSYJNA USTAWA! #1

Lidl, Biedronkę i wiele innych wielkopowierzchniowych sklepów codziennie odwiedzają miliony klientów. Sieci te sprzedają wiele produktów pod własnym szyldem. Produkty te są często tańsze, dlatego też bardzo popularne i lubiane przez klientów supermarketów. W niedługim czasie może się to jednak zmienić.

Jaki jest tego powód?

Jak mówi premier Morawiecki, produkty spożywcze wielkich marek stanowią ogromną konkurencję dla polskich produktów, które obecnie są w nieciekawej sytuacji. Według premiera uniemożliwia to rozwój polskim producentom, a przeciętny klient nie ma szansy dowiedzieć się, czyjej produkcji są rzeczy, które kupuje w sklepach dużych sieci.

"Chcemy zaproponować ustawę, która w sposób obligatoryjny i realny obniży możliwość sprzedaży przez sieci wielkopowierzchniowe ich własnych produktów, pod ich własną marką" - ogłosił premier.

Zdjęcie PiS znów bierze na celownik Lidl i Biedronkę. KONTROWERSYJNA USTAWA! #2

Ograniczenie sprzedaży marek własnych supermarketów ma pomóc w promocji i zwiększeniu sprzedaży polskich produktów.

Wiele osób zwraca jednak uwagę na fakt, że marki własne dużych supermarketów składają u polskich producentów wielkie zamówienia na realizację swoich produktów. Jak napisał jeden z internautów:

"Genialny pomysł. Zabierzmy producentom zlecenia, aby człowiek usłyszał o ich istnieniu, jak już zbankrutują przez rząd."

Nie podlega dyskusji fakt, że polscy producenci powinni być bardziej promowani i wspierani. Czy jednak pomysł premiera Morawieckiego rozwiążę wszystkie ich problemy? Co o tym sądzicie?

Zdjęcie PiS znów bierze na celownik Lidl i Biedronkę. KONTROWERSYJNA USTAWA! #3