Kiedy warto kupować bilety lotnicze? W tym dniu tygodnia zapłacimy o wiele taniej!

Kiedy warto kupować bilety lotnicze? W tym dniu tygodnia zapłacimy o wiele taniej!
26Lut

Wielu turystom zależy na tanim i wygodnym podróżowaniu po całym świecie. Tę potrzebę mają również na uwadze wiele ekspertów, którzy pragną udogodnić zwiedzanie świata. Badania nad tanim podróżowaniem trwały kilka lat, ale Expedia Group i Airlines Reporting Corporation w końcu udało się znaleźć odpowiedź!

Kiedy najlepiej kupić bilety?

Według badań ekspertów najlepszymi dniami na kupno biletów jest sobota i niedziela! W tym czasie ceny biletów spadają o około 20 procent, a niektóre promocje oferują nawet 35 procent zniżki!

Zdjęcie Kiedy warto kupować bilety lotnicze? W jednym dniu tygodnia zapłacimy o wiele taniej! #1

Należy też mieć na uwadze skąd wylatujemy i jaki jest cel naszej podróży. Obecnie najtańsze loty można znaleźć z Krakowa oraz Warszawy, szczególnie jeśli wybieramy się do Stanów Zjednoczonych – najlepszym miesiącem na wylot do tego państwa jest luty lub marzec. W zależności od miejsca, do którego podróżujemy, bilety powinniśmy zamawiać nawet do kilku miesięcy przed planowanym wylotem! Jeśli nie jest to daleka podróż, najlepszym czasem na kupno biletu jest trzy tygodnie przed podróżą.

Dniami, w które nie powinniśmy kupować biletów z racji na wysokie ceny, są czwartki i piątki!

Zdjęcie Kiedy warto kupować bilety lotnicze? W jednym dniu tygodnia zapłacimy o wiele taniej! #2

Kiedy podróżować?

Koszt biletów również różni się w zależności od dnia, kiedy wylatujemy. Tutaj sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie! Najtańsze dni to czwartki i piątki, a najdroższym dniem do podróżowania jest niedziela!

Warto mieć również na uwadze dodatkowe koszta, które są narzucane przez linie lotnicze. Od pewnego czasu zmieniają się regulaminy w kwestii bagażu, a więc bardzo często można się spotkać z dodatkową zapłatą, jeśli potrzebujemy wziąć ze sobą więcej rzeczy.

Wybieracie się gdzieś na wakacje?

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ