Problem z zaparowaną szybą w samochodzie? Mamy na to sposób!

Problem z zaparowaną szybą w samochodzie?  Mamy na to sposób!
01Sty

Problem zaparowanych szyb w aucie pojawia się najczęściej w okresie zimowym. Przed ruszeniem zwykle włączamy zimny nadmuch na szyby, by szybciej odparowały. Problem parowania ponownie może pojawić się podczas jazdy, co ogranicza widoczność i stwarza niebezpieczeństwo. Dlatego mamy świetny sposób, który sprawi, że zaparowane szyby nie będą Twoim zmartwieniem.

Zdjęcie Problem z zaparowaną szybą w samochodzie?  Mamy na to sposób! #1

Dlaczego szyby parują?

Głównym powodem parowania szyb jest kondensacja pary wodnej spowodowana wzmożoną wilgotnością w aucie, która wzrasta przez częste opady atmosferyczne. Wilgotne powietrze przedostaje się do auta przez nieszczelności, wentylację lub przy otwieraniu drzwi.

Para wodna osadza się na chłodnej powierzchni szyby. Zatem, by pozbyć się problemu parujących szyb, musimy zadbać o odpowiednią wilgotność w naszym aucie.

Sposób na zmniejszenie wilgotności

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się wilgoci w aucie może być zakup specjalnych pochłaniaczy wilgoci. Jednak my proponujemy ekonomiczną wersję takiego pochłaniacza. Wystarczy skarpeta i sylikonowy żwirek dla kotów, który świetne absorbuje wilgoć. Wystarczy wsypać żwirek do skarpety i zawiązać ją. Możesz umieścić w aucie kilka takich pochłaniaczy.

Zdjęcie Problem z zaparowaną szybą w samochodzie?  Mamy na to sposób! #2

Efektu raczej nie spodziewajmy się od razu, jednak po paru dniach powinien być zauważalny. Wilgotność powietrza w aucie powoli zacznie spadać i zaparowane szyby nie będą już twoim problemem. Ważne, by co jakiś czas wymieniać pochłaniacze!

Ciekawostka- inne zastosowania żwirku dla kota

Koci żwirek nie tylko świetnie pochłania wilgoć, ale również skutecznie likwiduje zapach stęchlizny. Wystarczy na dnie szafy położyć płaskie naczynie wypełnione żwirkiem. Pamiętaj, by raz na miesiąc wymienić żwirek.

Podobnie jest w przypadku zapachu stęchlizny ze starych książek. Umieśćksiążki w szczelnym pojemniku ze żwirkiem, a pozbędziesz się z nich nieprzyjemnego zapachu.

Źródło:

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ