Urodowe tajemnice naszych babć, które każda z nas powinna znać!

Urodowe tajemnice naszych babć, które każda z nas powinna znać!

Obecnie mamy dostęp do wielu kosmetyków, które pomagają nam w zadbaniu o swój zdrowy wygląd. Kiedyś nasze babcie nie miały takiej wygody, a więc musiały sięgać po domowe sposoby, a jak każdy doskonale wie, naturalne techniki pielęgnacji są najlepszym sposobem na zdrowy i piękny wygląd. Jakie zatem sposoby stosowały nasze babcie?

Pozycja świecy

2 minuty dziennie w pozycji świecy bardzo dobrze wpłynie na przemianę materii. Dzięki temu nasza skóra staje się świeża i młoda! Warto jednak pamiętać, aby dokładnie sprawdzić jaki sposób wykonywania świecy jest poprawny. W końcu ćwiczenie ma za zadanie wpłynąć na nasz wygląd, a nie zaszkodzić zdrowiu.

Maseczka z jogurtu

Obecnie stosujemy różne kremy, które mają na celu nawilżenie naszej skóry, ale takie same efekty jest nam w stanie dać jogurt naturalny. Wystarczy nałożyć jogurt na dekolt, twarz i szyję rano lub wieczorem i odczekać kilka minut. Aby całkowicie poczuć się jak w spa, można położyć sobie standardowo ogórek na oczy i się zrelaksować.

Oliwa z oliwek do rąk

W porze jesienno-zimowej wielu z nas ma problem z przesuszoną i pękającą skórą dłoni. Nie zawsze jednak kremy nam pomagają, a więc dobrze jest sięgnąć po oliwę i oliwek, która doskonale nawilża i chroni dłonie oraz bardzo dobrze wpływa na długie i piękne paznokcie.

Zdjęcie Urodowe tajemnice naszych babć, które każda z nas powinna znać! #1

Okłady z mleka

Tempo codziennego dnia sprawia, że często się nie wysypiamy i mamy tak zwane „wory” pod oczami. Często nawet dobre kosmetyki mają problem z ich usunięciem lub najzwyczajniej nie mamy czas stosować różnego rodzaju produktów pod oczy. Jeśli rano masz wrażenie, że twoje oczy są wyjątkowo sine, wystarczy namoczyć wacik mlekiem i nałożyć na powieki na 2 minuty.

Olejek kokosowy na włosy

Olejek kokosowy nadaje się do wielu rzeczy, ale babcie stosowały go przede wszystkim na włosy, aby były miękkie i przyjemne w dotyku. Wystarczy nałożyć olejek na włosy i pozostawić go na około godzinę, aby dobrze się wchłonął. Następnie wystarczy się cieszyć pięknymi włosami.

Demakijaż

Ta czynność wydaje się być oczywista, a mimo wszystko wiele z nas zapomina o tym. Dokładne oczyszczenie skóry przed snem jest bardzo istotne. Dzięki temu skóra może dobrze oddychać i odpocząć po ciężkim dniu. Tylko wtedy jest w stanie się zregenerować w odpowiedni sposób.

Emila

Polecane