18 października – imieniny Łukasza – pochodzenie i znaczenie imienia oraz cechy osobowości

18 października – imieniny Łukasza – pochodzenie i znaczenie imienia oraz cechy osobowości
16Paź

Pochodzenie imienia Łukasz

Imię Łukasz jest pochodzenia grecko-łacińskiego. Najprawdopodobniej imię to jest przekształceniem imienia Lucjusz.

Cechy osobowości

Łukasz jest osobą pracowitą i bardzo dokładną. Jednak jest też dość flegmatyczny, co niektórzy mogą odebrać jako brak chęci z jego strony. W rzeczywistości posiada on bardzo rozwiniętą możliwość koncentrowania się na zadaniu.

Łukasz chętnie pomaga innym, jednak źle czuje się gronie dużej ilości osób. Zdecydowanie woli spędzać czas wśród najbliższych, np. w domu, niż na dużej imprezie. Jest również odpowiedzialnym mężczyzną, który nie lubi angażować się w konflikty.

Zdjęcie 18 października – imieniny Łukasza – pochodzenie i znaczenie imienia oraz cechy osobowości #1

Związek

Łukasz należy do tego typu mężczyzn, których rodzina jest powołaniem. Sam zbuduje dom i posadzi przed nim drzewo. Jest kochającym i odpowiedzialnym mężem i ojcem. Jest również bardzo zmysłowy, co utrudnia mu podążanie za swoimi zasadami. Jednak zawsze podejmuje właściwą decyzję, pomimo silnej pokusy.

Praca

Łukasz nigdy się nie poddaje, jednak dążenie do celu zazwyczaj zajmuje mu więcej czas, niż innym. Łukasz pracuje dokładnie i sumiennie. Nigdy jednak nie zajmuje się rzeczami, które nie są ważne. Podejmuje tylko takie wyzwania, co do których ma przekonanie, że są ważne, a wręcz niezbędne do zrealizowania i przynoszą komuś wymierne korzyści.

Zdjęcie 18 października – imieniny Łukasza – pochodzenie i znaczenie imienia oraz cechy osobowości #2

Życie towarzyskie

Łukasz nie lubi hałasu, tłumu i obcych. Najlepiej czuje się w towarzystwie kilku bliskich osób. Posiadanie małego, ale zaufanego grona przyjaciół daje mu poczucie bezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak, że Łukasz nie jest lubiany. Jego skrytość sprawia, że jest on ciekaw dla wielu osób. Łukasz potrafi jednak wyczuć najmniejszą nutkę fałszu, więc skutecznie selekcjonuje swoich znajomych.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja