Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas brania prysznica? Czas z tym skończyć
Zawijanie mokrych włosów w ręcznik
Mokre włosy są bardzo delikatne i narażone na zniszczenia. Nie warto więc zawijać ich na długi czas w ręcznik. Postaraj się jedynie delikatnie odsączyć wilgoć.
Niemycie słuchawki od prysznica
Warto również pamiętać o tym, aby za każdym razem, kiedy myjesz prysznic, myć również słuchawkę od prysznica. Wokół dziurek, przez które wylatuje woda zbiera się kamień i inne zanieczyszczenia, które potem trafiają na naszą skórę.
Zostawianie maszynki do golenia pod prysznicem
Maszynka do golenia nie powinna znajdować się w miejscu, gdzie jest dużo wilgoci. Ostrza bowiem rdzewieją. Kiedy używamy zardzewiałej maszynki, dużo częściej dochodzi do infekcji mieszków włosowych i skóry.
Długość prysznica
Jeśli chcesz po prysznicu czuć się odświeżona i pełna energii, nie powinien on trwać zbyt długo. Prysznic, który trwa więcej niż 10-15 minut może powodować senność, ponieważ nasze ciało za bardzo się relaksuje.
Zbyt gorąca woda
Gorąca woda może pozbawić naszą skórę naturalnych ochronnych olejków, które się na niej znajdują. Skóra staje się więc przesuszona i dużo bardziej wrażliwa na uszkodzenia. Pozbawienie skóry ochrony sprawia również, że jest ona narażona na różne infekcje, np. grzybicze.
Pieniące się środki do mycia
Im bardziej pieni się nasz żel pod prysznic, lub mydło, tym gorzej dla naszej skóry. Jeśli środki do mycia się nie pienią, wcale nie oznacza to, że nie myją. Nie powinniśmy również stosować zbyt często mydeł antybakteryjnych.
Zbyt rzadkie wymienianie gąbki
Jeśli myjesz się gąbką, musisz pamiętać, aby wymieniać ją raz w miesiącu . Znajduje się na niej dużo martwego naskórka i zanieczyszczeń, a w połączeniu z ciągłą wilgocią tworzy ona idealne warunki do namnażania się grzybów i bakterii.
Wycieranie się szorstkim ręcznikiem
Ręcznik, którym wycieramy się po kąpieli nie powinien być szorstki. Skóra i tak jest już osłabiona ciepłą wodą i środkami myjącymi. Pamiętaj również, aby po każdym prysznicu dokładnie wytrzeć pachy, pachwiny, miejsca intymne i obszar pomiędzy palcami u stóp – jeśli pozostawimy je wilgotne, może dojść do infekcji.
Stała temperatura wody
Warto od czasu do czasu zrobić sobie zmienny prysznic. Najpierw oblewać się ciepłą wodą, a następnie chłodną. Taki zabieg ujędrnia skórę i wzmacnia odporność organizmu.