Jak zmniejszyć rachunki za prąd? Poznaj 6 genialnych trików


                    Jak zmniejszyć rachunki za prąd? Poznaj 6 genialnych trików
01Paź

Ceny prądu wciąż wzrastają i nie zapowiada się na ich obniżkę. Warto więc poznać kilka sposobów na zmniejszenie rachunków za prąd. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy wyeliminować kilka szkodliwych nawyków.

Wyeliminuj tryb czuwania

Wiele naszych urządzeń po wyłączeniu przechodzi w tryb czuwania. Niestety, w tym trybie urządzenia wciąż pobierają sporo energii. Warto więc podłączyć je do jednej przedłużki z wyłącznikiem dopływu prądu. Nie podłączaj do niej jednak routera wifi, jeśli chcesz mieć internet w telefonie.

Zdjęcie Jak zmniejszyć rachunki za prąd? Poznaj 6 genialnych trików #1

Wyłączaj światło

Wiele osób ma nawyk zostawiania włączonego światła w pomieszczeniach, w których nie przebywają. Nawet jeśli uważasz, że i tak zaraz wrócisz do kuchni, zgaś światło wychodząc z niej.

Sprzęt A++

Warto również zainwestować w lodówkę, czy pralkę energooszczędną. Obie te rzeczy zużywają bardzo dużo prądu. Energooszczędność sprzętu poznasz po oznaczeniu A+. Im więcej plusików, tym bardziej energooszczędny sprzęt.

Zdjęcie Jak zmniejszyć rachunki za prąd? Poznaj 6 genialnych trików #2

Żarówki LED

Ten rodzaj żarówek jest dość drogi, jednak najbardziej energooszczędny i wydajny. LED’y umożliwiają również dobranie preferowanej barwy światła.

Piekarnik

Nowoczesne piekarniki mają niezwykle dobrą izolację. Oznacza to, że taka sama temperatura utrzymuje się w nich nawet do 15 minut po wyłączeniu urządzenia. Warto więc na 10-15 minut przed końcem pieczenia wyłączyć piekarnik. Nie będzie on pobierał energii, ale potrawa będzie w odpowiedniej temperaturze.

Zmiana dostawcy energii

Warto dokładnie przejrzeć oferty dostawców energii. Ceny czasami bardzo się różnią i warto dokładnie zapoznać się ze zużyciem prądu oraz poszczególnymi ofertami (np. dla nowych klientów).

Jeśli zastosujemy powyższe zasady i wybierzemy najtańszego dostawcę, zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych miesięcznie. Warto więc pozbyć się złych nawyków i zacząć oszczędzanie.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja